Опішнянська селищна рада

Опішнянська селищна рада

38164, Полтавська обл., Зіньківський р-н., смт.Опішня, вул.Перемоги, 3

  (05353) 4-28-04

 Селищний голова: Різник Микола Миколайович

 Заступник селищного голови з питань виконавчих органів ради: Мустафаєв Теймур Сергійович

 Секретар ради: Масюк Юлія Миколаївна

Виконавчий апарат ради

 Виконавчий комітет

Депутати

Постійні комісії

Рішення ради

Проекти рішень сесії

Проекти рішень сесії 2

Декларування доходів

Опішнянська селищна рада заснована в 1927 році. Центром являється селище Опішня, створення якого своїми коренями губиться у сивій давнині. Точної дати заснування історики на сьогоднішній день встановити не можуть, але те, що Опішня існувала і в ній процвітали народні промисли, ремісництво та торгівля ще до нашестя татаро-монголів, відомо точно. Збереглося багато свідчень того, що Опішня була квітучим містечком, густонаселеним та багатим, бо знаходилась на перехресті тодішніх торгівельних шляхів.

Здавна Опішня славиться своїм гончарним промислом. Століттями майстри творили дива з глини. Керамічні вироби обійшли весь світ, ними милувалися у різних куточках планети на різноманітних виставках і конкурсах, фестивалях. Тож недарма Опішню величають визнаною столицею українського гончарства.

Створений більше двох десятків років тому музей кераміки на сьогодні носить статус Національного музею-заповідника українського гончарства. Це єдиний музей у світі, в якому зібрані унікальні фондові зібрання виробів з різних осередків гончарства не тільки нашої держави, а й інших країн світу. У фондових збірках музею знаходяться експонати, які не мають рівних ні по віку, ні по художній чи науковій цінності. Опішня заслужено стала місцем, яке охоче відвідують туристи, як з України, так із близького та далекого зарубіжжя. Розгорнувши Книгу відгуків гостей музею, можна побачити автографи знаменитих людей нашої країни – Президенти та інші високоповажні гості, вчені, артисти, космонавти, тут є враження і численних іноземних делегацій. Всі вони із захопленням відгукуються про почуте та побачене у музеї-заповіднику.

Із промислових об’єктів, що діють та території селищної ради та забезпечують робочими місцями більшу частину населення є великий промисловий комплекс ГПУ „Полтавагазвидобування”, ВРБ „Укрбургаз”.

У селищі також діють заклади освіти: Державна спеціалізована художня школа-інтернат I-III ступенів „Колегіум мистецтв у Опішні”, Опішнянська спеціалізована школа I-III ступенів, Дитяча музична школа, ясла-садок „Берізка”, Будинок дитячої та юнацької творчості.

На території ради медичні заклади: Опішнянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Опішнянська обласна туберкульозна лікарня, Міськомлинянський ФАП.

До складу Опішнянської селищної ради відносяться смт. Опішня та села: Васьки, Вільхове, Діброва, Карабазівка, Міські Млини та Яблучне. Останнім часом намітилася тенденція притоку населення у села ради. Це дуже мальовничі місця, з чудовими краєвидами, незрівнянною природою, багатими та родючими землями.

Опішнянська селищна рада, її села, річки і річища, ставки, яких безліч, ліси, поля, садки та парки, родючі землі, надра з величезними запасами газу, опішнянська глина, все це разом із привітними людьми, що тут проживають – багатство нашого краю, нашої держави, це душа нашого народу і душа ця вічна, багатство – невичерпне, любов до всього цього, як незгасимий вогонь Прометея, освітлює душі, серця, дарує вічне тепло і спокій.