Засідання комісії районної ради

18 січня 2016 року, за ініціативи голови районної ради Сергія Нерозі, відбулось робоче засідання постійної  комісії Зінківської районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, екології, охорони навколишнього природного середовища та раціонального природокористування. У роботі взяли участь заступник голови районної ради Сергій Загорулько, голова райдержадміністрації Віталій Панченко, перший заступник голови  райдержадміністрації Наталія Фенько, заступник голови райдержадміністрації Юрій Джувага, начальник Зіньківського відділення Гадяцької ОДПІ Сергій Жомір та начальник відділу Держгеокадастру у Зіньківському районі Людмила Бєлова.

Начальник управління економічного та аграрного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Олена Григорівна Вовк проінформувала присутніх про діючі ставки оренди по договорах укладених Зінківською райдержадміністрацією на землі запасу та невитрибувані частки (паї).

Вона наголосила, що під час визначення ставок оренди потрібно врахувати рекомендації Державної служби геокадастру та прокуратури. У них зазначено, що  рівень плати за оренду повинен сягати не менше 8 %.

Після довгої дискусії  членами робочої комісії було вирішено рекомедувати єдину ставку:  на землі запасу – 6% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки або від нормативної грошової оцінки одиниці площі по області; на невитрибувані частки (паї) – 5 % нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Також було рекомендовано Зіньківській районній державній адміністрації спільно з відділом Держгеокадастру у Зіньківському районі, Зіньківським відділенням Гадяцької ОДПІ та радами району (міської, селищної та сільськими радами) провести роботу щодо виявлення нецільового використання земельних ділянок орендарями  на території району та притягти винних до відповідальності.