На Координаційній раді

26 січня голова Зіньківської районної ради Сергій Нерозя провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. У роботі взяли участь заступник голови райдержадміністраціїЮрій  Джувага, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, очільники міської та сільських рад. Відповідно до порядку денного присутні заслухали та обговорили інформацію начальника фінансового управління райдержадміністрації Світлани Слинько щодо виконання зведеного бюджету району за 2015 рік.

Основне питання Координаційної ради стосувалосьфінансовоїучасті місцевих рад в утриманні закладів соціальної сфери району у 2016 році. На поточний рік потреби закладів освіти, охорони здоров’я та культури району повністю не забезпечуються коштами районного та державного бюджетів. Тож, районною радою спільно з фінансовим управлінням райдержадміністрації та розпорядниками бюджетних коштів розроблено єдиний підхід в розрахунках потреб закладів соціальної сфери району на 2016 рік відповідно до статей 70, 103-2,103-4 Бюджетного Кодексу України. При формуванні єдиного підходу в розрахунках потреб було враховано як кількість жителів, так і користувачів відповідних послуг по місцевим громадам.

Сергій Нерозя пояснив, що надані місцевими громадами субвенції районному бюджету будуть направленні на утримання закладів соціальних сфер відповідних рад.

Після цього, голова районної ради надав слово керівникам галузей освіти, культури та медицини. Так, начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій  Дахно зазначив, що фінансова підтримка рад буде направлена на харчування та підвезення учнів, а ті сільські громади, які взяли на себе витрати по утриманню шкіл з метою їх подальшого функціонування, мають робити це і в наступному навчальному році.

Завідувач сектору культури і туризму райдержадміністрації Людмила  Кімлик-Яроха повідомила, що допомога місцевих громад буде використана виключно на об’єкти культури, розташовані на території відповідних рад. До присутніх звернувся головний лікар Зіньківської Центральної районної лікарні Олександр Безпалий. Він пояснив, що значну частину коштів планується направити на покращення матеріально-побутових умовмедичного закладу.

Головний лікар Центру первинно медико-санітарної допомоги Андрій Рисьтакож не залишився осторонь питання. Керівник закладу зауважив, що субвенції будуть використані на заробітні плати працівників, що обслуговують відповідні ради, закупівлю медикаментів та придбання необхідних побутових приладів.

Сергій Нерозя не оминув увагою необхідність співфінансування  роботи районного трудового архіву. Зазначив, що найближчим часом, планується перенесення архіву в інше, більш пристосоване приміщення, тому без допомоги місцевих громад необійтись.

У питанні «Різне», начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради Олександр Кеда та начальник загального відділу, юрисконсульт виконавчого апарату районної ради Анатолій Біланпроінформували присутніх про листи Української асоціації районних та обласних рад. У першому із них, асоціація повідомила, що організовує відбір заявок на участь місцевих громад в інфраструктурних проектах. У другому – йшла мова про проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

Присутні, після детального обговорення питань порядку денного Координаційної ради з питань місцевого самоврядування,були спільні в тому, що заклади соціальної сфери району потребують фінансової підтримки з боку місцевих рад.