Відбулось засідання постійних комісій

Ціла низка питань виносилась 18 лютого на розгляд спільного засідання постійних комісій районної ради з питань промислової політики, будівництва, транспорту, зв’язку, підприємництва, інвестицій, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури; регламенту, депутатської діяльності, забезпечення законності та правопорядку, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації.

Перше питання порядку денного стосувалось інформації про стан автобусного сполучення на території району та про шляхи його покращення. Головний спеціаліст відділу економіки, торгівлі, економічного аналізу та бухгалтерського обліку управління економічного та агропромислового розвитку і торгівлі райдержадміністрації Борис Верес повідомив присутнім, що лише до Малобудищанської та Покрівської сільських рад  немає автобусного сполучення. Прослухавши інформацію депутати постійної комісії порекомендували Зіньківській районній державній адміністрації  постійно тримати на контролі питання внутрішньорайонного автобусного сполучення, а також до рекомендацій додали пропозиції начальника Зіньківського відділення Гадяцької ОДПІ Сергія Жоміра, а саме врегулювати питання нелегальних перевізників та запропонувати сільським головам виділяти  кошти на ремонт доріг.

Наступне питання постійних комісій стосувалося ходу виконання програми розвитку редакції  газети «Голос Зіньківщини». Комісія порекомендувала редакції дбати про подальшу популяризацію видання серед читачів та збільшення тиражу газети.

До порядку денного було включене питання про стан проведення на території району мобілізації та призову на строкову військову службу. Тимчасовий виконувач обов’язків військового комісара Валерій Кулага повідомив, що деякі сільські ради майже не співпрацюють із військкоматом.

Після цього, заступник голови районної ради Сергій Загорулько проінформував депутатів про внесення змін до регламенту районної ради. Він пояснив, що  відповідно до змін внесених до статті 59 пункт 3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» шоста  сесія районної ради, яка відбудеться 23 лютого буде проходити із відкритим поіменним голосуванням. Також, Сергій Загорулько зазначив, шо з метою належного обрахунку голосів при поіменному голосуванні потрібно затвердити склад лічильної комісії та ознайомив депутатів із зверненням Полтавської обласної ради, яка пропонує підтримати ініціативу створення Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. За словами Сергій Загорулька, ця Асоціація – стане помічником органам місцевого самоврядування.

На постійних комісіях розглядались підсумки виконання програми економічного і соціального розвитку Зіньківського району за 2015 рік.

На розгляд шостої сесії районної ради депутати рекомендували внести районні комплексні програми протидії та профілактики злочинності; протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2016-2020 роки. По питаннях інформував начальник Зіньківського ВП Гадяцького відділу поліції ГУ НП в Полтавській області Сергій Кравченко. Він пояснив, що для якісного виконання програм Зіньківському ВП потрібні кошти  для придбання фотокамер, відеокамер та на закупівлю алкотестів для Центральної районної лікарні.

Також, на розгляд шостої сесії районної ради депутати рекомендували внести питання соціальної програми протидії ВІЛ-інфекцій/СНІДу на 2016-2018 роки,  програми покращення умов обслуговування платників податків Зіньківського району та збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на 2016-2019 роки, програми підтримки та розвитку культури, програми реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2016-2019 роки, програми розвитку місцевого самоврядування в Зіньківському районі на 2016-2017 роки. На завершення постійних комісій начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Слинько проінформувала присутніх про внесення змін до показників районного бюджету на 2016 рік.

dscn6038

dscn6056