Непродумані дії голови райдержадміністрації – призвели до соціальної напруги в одній із територіальних громад району

У селі Бірки, що на Зіньківщині, відбулись загальні збори територіальної громади, на яких були присутні й керівники району. На зборах вирішували одне, але дуже болюче для людей питання – про долю земель біля річки Грунь-Ташань. Багато років цю територію використовували як луки: пасли тут худобу, запасалися сіном. Тепер же орендар ділянки – ПП «Картопля Полтавщини» – хоче перетворити їх на ріллю.

Однак із таким використанням землі категорично незгодна громада села. За словами жителів, якщо почати вирощувати тут картоплю, то це призведе до екологічної катастрофи. Адже, по-перше, воду для поливу культури підприємство збирається брати з річки.

А вона невелика. І селяни побоюються, чи залишиться їм із тієї водойми хоч щось улітку. По-друге, як високотехнологічна культура, картопля потребує використання різноманітних пестицидів та добрив. Із ґрунтовими водами ця «хімія» потраплятиме до колодязів, а тому негативно впливатиме на здоров’я населення.

Засновник ПП «Картопля Полтавщини» Сергій Карпенко намагався переконати жителів у безпеці такого виробництва, але його позиція не отримала підтримки серед населення.

Після цього, слово було надано голові райдержадміністрації Віталію Панченку. Він розповів присутнім, що дозвіл на такі дії приватному підприємству було надано обласною установою.

Голова Зіньківської районної ради Сергій Нерозя спростував слова Віталія Панченка. Він офіційно заявив, що дозвіл на оформлення відповідних документів надав голова райдержадміністрації. Від такої правди люди в залі були шокованими, адже як довго вони були обманутими.

Не залишився осторонь обговорень і депутат районної ради, мешканець села Бірки, лісничий Зіньківського лісництва ДП «Гадяцький лісгосп», голова постійної комісії Зінківської районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, екології, охорони навколишнього природного середовища та раціонального природокористування Іван Гришко. Він повідомив громадянам, що на засіданні постійної комісії, яка відбудеться наступного тижня, це питання буде детально розглянуте, по ньому будуть прийняті рекомендації та направлені звернення до відповідних організацій щодо безпечності використання земель в той спосіб, який пропонує орендар. Також, Іван Гришко порекомендував Сергію Карпенку  тимчасово утриматись від використання земельної ділянки доти, доки врегулюється  діюча проблема.

На завершення, Сергій Нерозя підсумував результати загальних зборів. Він озвучив рекомендації громади, які були прийняті одноголосно: утриматися від інтенсивного землеробства на вказаній ділянці, не здійснювати водозабір, а також призначили уповноважених представників, які повинні з’ясувати, що за дозволи має на руках сільгосппідприємство та чого вони стосуються.

dscn6797

p1470169