Відбулось засідання Координаційної ради

18 березня голова Зіньківської районної ради Сергій Нерозя провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. У роботі взяли участь  керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, представники міської, селищної та сільських рад. Відповідно до порядку денного присутні заслухали та обговорили інформацію начальника Зіньківського відділення Гадяцької ОДПІ Сергія Жоміра.  Він повідомив, що виконуючи доручення голови Полтавської обласної державної адміністрації від 18.01.2016 року, керівники рад, переглянувши ставки орендної плати та згідно до норм чинного законодавства, повинні привести у відповідність договори із орендарями.

Також, зазначив, що голови територіальних громад повинні контролювали декларування доходів одноосібників,  отриманих від обробітку земельних часток (паїв), відповідних рад. На завершення , проінформував  присутніх про характерні порушення під час оформлення декларацій доходів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік.

Наступне питання порядку денного стосувалось фінансової участі місцевих громад в утриманні закладів соціальної сфери району у 2016 році. По питанню інформували керівники  галузей освіти, охорони здоров’я та культури. Вони подякували очільникам територіальних громад за розуміння і надання субвенції, але наголосили, що не всі ради виділили достатню кількість коштів для нормального функціонування соціальних закладів, які обслуговують жителів відповідних громад. Після цього Сергій Нерозя попросив розпорядників коштів надати місцевим радам звіти, які стосуватимуться ходу використання отриманих грошей.

Не менш важливим виявилось питання оптимізації мережі навчальних закладів району. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Дахно  розповів, що з метою покращення надання освітніх послуг потрібно провести припинення Загрунівської загальноосвітньої школи I-II ступенів, а деякі інші навчальні заклади реорганізувати у школи I-II ступеня та школи-сад. Крім цього,  такі дії призведуть до значної економії районних коштів.

На засіданні розглянули питання, щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг в частині реєстрації місця проживання фізичних осіб; в частині взаємодії з відділом ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації та інше. Питання викликали значну дискусію серед присутніх.

У різному, присутні заслухали інформацію про ТОВ «Комплексні енергетичні системи», про передачу повноважень речових прав на нерухомість та бізнес, розглянули звернення Української Універсальної Біржі та начальника фінансового управління райдержадміністрації Світлани Слинько про  постанову Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2016 року №  102 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2001 року № 332».

На цьому засідання координаційної ради завершилось.

dscn6833

dscn6841