Обговорили проблемні питання

25 березня під головуванням Івана Гришка відбулось засідання постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин, екології, охорони навколишнього природного середовища та раціонального природокористування. Відповідно до порядку денного засідання, депутати розглянули колективне звернення жителів Бірківської сільської ради щодо господарської діяльності ПП «Картопля Полтавщини».

За інформацією директора ПП «Картопля Полтавщини» Анатолія Савченка, на території Бірківської сільської ради підприємство відмовилось від намірів вирощувати картоплю до того часу, доки не буде знайдена спільна мова із місцевою громадою.  Голова ГО «Бірківське об’єднання рибалок «Надія»» Іван Гужва заперечив Анатолію Савченко, пояснивши, що бірківці не підуть на компроміс, адже  хочуть ці землі залужити, а не забруднювати пестицидами та добривами. Після цього було повідомлено, що при райдержадміністрації створена робоча комісія та  озвучені результати її роботи. Заступник голови районної ради Сергій Загорулько поцікавився, чому на засіданні не присутній голова даної комісії та до її складу не входять представники Бірківської сільської ради. На жаль, конкретної відповіді на поставлені питання не прозвучало ні від голови райдержадміністрації, ні від членів робочої групи.

Депутати постійної комісії порекомендували ПП «Картопля Полтавщини» здійснювати господарську діяльність, дотримуючись норм діючого законодавства; утриматися від ведення інтенсивної технології вирощування картоплі на вказаній ділянці, не здійснювати водозабір та полив. Зіньківській райдержадміністрації спільно із відділом Держгеокадастру у районі вивчити дане питання та до 10 квітня 2016 року проінформувати районну раду, після чого наступній повернутися до розгляду даного питання та доручити виконавчому апарату Зіньківської районної ради підготувати та направити листи про відповідність діючому законодавсту «Проекту землеустрою, що забезпечує еклого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь ПП «Картопля Полтавщини» на території Бірківської сільської ради до: Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, Державної екологічної інспекції у Полтавській області, Прокуратури Полтавської області

У ході засідання було розглянуто питання стосовно виконання рекомендацій постійної комісії від 18 січня 2016 року. Начальник управління економічного та агропромислового розвитку і торгівлі райдержадміністрації Олена Вовк проінформувала про те, що не всі суб’єкти господарювання району виконали рекомендації профільної постійної комісії районної ради щодо орендних ставок на землі запасу та невитрибувані частки (паї). Зокрема, гром. Яременко Г.М., ТОВ «Бурат-Агро», ТОВ «АК Чорноземи Зіньківщини», ФГ Удовиченко А.В., ФГ Боцвін С.М. та інші. Також, повідомила про стан справ по укладенню угод про соціальне партнерство, так у частині рад до сьогодні дана робота не проведена у : Великопавлівській сільській раді, Власівській сільській раді, Новоселівській сільській раді, Проценківській сільській раді та Опішнянській селищній раді.

Враховуючи інформацію, депутати прийняли рішення Зіньківській районній державній адміністрації надалі продовжити роботу з господарюючими суб’єктами по виконанню рекомендацій постійної комісії  від 18 січня 2016 року «Про аналіз діючих ставок оренди по договорах укладених Зіньківською райдержадміністрацією на землі запасу та не витребувані земельні частки (паї), та рекомендації на 2016 рік»; забезпечити стовідсоткову участь господарюючих суб’єктів у соціально-економічному розвитку громад, через виконання угод про соціальне партнерство, та перегляді орендних ставок, згідно рекомендацій профільної постійної комісії районної ради; вказати на недостатнє виконання даних рекомендацій в частині  підписання угод про соціальне партнерство та рекомендований перегляд діючих орендних ставок, що неминуче призведе до надходження коштів в неповному обсязі до місцевих бюджетів та, як наслідок, до невиконання «Програми економічного і соціального розвитку Зіньківського району на 2016 рік», що є неприпустимим явищем для економіки нашого району. Зіньківській районній державній адміністрації повторно прозвітуватися про виконання рекомендацій постійної комісії від 18 січня 2016 року  «Про аналіз діючих  ставок  оренди по договорах укладених Зіньківською  райдержадіністрацією на землі запасу та невитребувані земельні  частки (паї), та рекомендації на 2016 рік» у ІІ кварталі 2016 року.

На завершення засідання, депутати розглянули та погодили винесення проектів рішень про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок громадянам Довбні П.П., Прокопенку О.І. та Калініченку М.М.

На цьому засідання постійної комісії завершилось.

dscn6928dscn6933