На постійній комісії районної ради

5 квітня під головуванням  Світлани Чикало  відбулось засідання постійної комісії Зіньківської районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, материнства, соціального захисту населення, культури, туризму, фізкультури і спорту. Окрім членів комісії, у засіданні взяли участь  голова районної ради Сергій Нерозя, його заступник Сергій Загорулько, голова райдержадміністрації Віталій Панченко, депутати районної ради, представники міської та сільських рад, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, голови батьківських комітетів місцевих громад.

Питання порядку денного стосувалось оптимізації мережі навчальних закладів району. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Дахно пояснив, що стан демографічної ситуації в районі веде до постійного зменшення контингенту учнів та збільшення вартості навчання одного учня при збережені нині діючої мережі загальноосвітніх шкіл. Це пояснюється низьким рівнем використання  їх потужностей, які сьогодні становлять лише 34,7% від загальної кількості місць. Тому, з метою покращення надання освітніх послуг та значної економії коштів районного бюджету, доцільно з 1 вересня 2016 року провести оптимізацію навчальних закладів району. Загальноосвітні школи I-II ступенів, в яких навчається менше 25 учнів реорганізувати у школу-сад або школу  I ступеня, а загальноосвітні школи I-III ступеня, де здобуває середню освіту менше 100 дітей – у школи I-II ступеня.  Працівників освіти, тих навчальних закладів, які будуть реорганізовані,  можливо забезпечити роботою на 90%.

Питання викликало значну дискусію серед присутніх. Свої думки, щодо шляхів  вирішення даної проблеми висловлювали голова районної ради Сергій Нерозя, депутати районної ради, сільські голови, представники батьківських комітетів та керівники відповідних навчальних закладів. Голова профільної постійної комісії Світлана Чикало наголосила, що перш за все потрібно дбати про достатній рівень знань та достойні умови навчання дітей, які повинні отримувати повноцінну освіту.  Завершуючи дискусію, комісія дійшла згоди, що в разі виділення сільськими радами додаткової субвенції на утримання шкіл, реорганізація у 2016 році таких навчальних закладів проводитись не буде.

Детально обговоривши проблеми освіти району, постійна комісія прийняла рішення інформацію начальника відділу освіти райдержадміністрації Дахна Ю.П. прийняти до відома, проекти рішень по навчальних закладах, які підпадають  оптимізації, схвалити та винести на розгляд чергової сесії районної ради.  Профільній постійній комісії районної ради, після обговорення у відповідних місцевих громадах, повернутися до розгляду даного питання на черговому засіданні