Відбулось виїзне засідання постійної комісії районної ради

13 квітня, на території Бірківської сільської ради,  під головуванням Івана Гришка відбулось виїзне  засідання постійної комісії районної ради  з питань аграрної політики, земельних відносин, екології, охорони навколишнього природного середовища та раціонального природокористування, в якому взяли участь голова районної ради Сергій Нерозя, його заступник Сергій Загорулько, голова райдержадміністрації Віталій Панченко, начальник управління економічного та аграрного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Олена Вовк, керівник апарату райдержадміністрації Анатолій Водолага, начальник Зіньківського відділення Гадяцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області Сергій Жомір, власник ПП «Картопля Полтавщини» Сергій Карпенко та директор цього підприємства Анатолій Савченко, а також,  Бірківський сільський голова Сергій Костенко, депутати, виконавчий комітет та місцеві жителі Бірківської територіальної громади.

Відповідно до порядку денного, депутати розглянули колективне звернення жителів Бірківської сільської ради щодо господарської діяльності ПП «Картопля Полтавщини». Свою роботу профільна комісія розпочала із обстеження земель біля річки Грунь-Ташань, які стали об’єктом земельного спору.  Присутні засвідчили, що заливні луки  розорані, хоча їх не можна використовувати, як об’єкт інтенсивного землеробства.

Засідання постійної комісії продовжилось у приміщенні Бірківської сільської ради.  Жителі села впевнено заявили, що від своїх намірів – захистити прибережні землі від інтенсивного землеробства – не відступлять. Вони поцікавились, хто ж надав дозвіл на переведення сіножатей у ріллю і зазначили, що ця людина повинна понести відповідальність за свої дії. Так, в ході розгляду,  було з’ясовано, що  приватне підприємство «Картопля Полтавщини» отримало дозвіл Зіньківської райдержадміністрації (розпорядження голови РДА Панченка В.Г. від 01.07.2015 № 192 «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 20.03.2013 №59») на розробку проекту землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обгрунтування сівозміни та впорядкування вгідь, що перебувають в користуванні підприємства загальною площею 1943,5122 га, з них: 1859,4322 га ріллі, 57,54 га сіножаті, 26,54 га пасовища. Він був  розроблений ПП «Інститут агрономії» (директор Писаренко П.В.) у 2015 році. Цей документ передбачає переведення кормових угідь (57,54 га сіножаті, 26,54 га пасовища) в рільні землі, при цьому вказані землі знаходяться безпосередньо поряд з річкою. Він розроблений на семипільну польову сівозміну, яка вирощування картоплі взагалі не передбачає. Проект погоджений управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації (висновок про погодження проекту що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування вгідь ПП «Картопля Полтавщини» від 11.09.2015 №180) та затверджений загальними зборами робітників ПП «Картопля Полтавщини» від 07 лютого 2015 року. Крім того, Зіньківська районна державна адміністрація 28.01.2016 року підписує додаткову угоду до договору оренди із ПП «Картопля Полтавщини» на вище зазначену земельну ділянку  уже, як на рільні землі.

В ході детального обговорення членам постійної комісії районної ради, стало зрозуміло, що станом на цей час Зіньківська районна державна адміністрація , також, не виконала рекомендації постійної комісії від 25 березня 2016 року щодо даного питання.

Детально обговоривши проблему, депутати постійної профільної комісії районної ради порекомендували засновнику підприємства залужити дану територію багаторічними травами та привести у відповідність землевпорядну документацію щодо повернення попереднього складу угідь.