Розглянули ряд питань

18 квітня, під головуванням Івана Гришка, відбулось засідання постійної комісії районної ради  з питань аграрної політики, земельних відносин, екології, охорони навколишнього природного середовища та раціонального природокористування. У роботі взяли участь голова районної ради Сергій Нерозя, його заступник Сергій Загорулько, начальник Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Віра Чечоткіна, начальник Зіньківського відділення Гадяцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області Сергій Жомір, начальники управлінь райдержадміністрації, Великопавлівський сільський голова Ярослав Переятенець та Удовиченківський сільський голова Михайло Силка та інші.

Відповідно до порядку денного, депутати заслухали та вивчили питання про розрахунок за оренду земельних часток (паїв) сільськогосподарськими формуваннями району за 2015 рік. За інформацією  начальника управління економічного та агропромислового розвитку і торгівлі райдержадміністрації Олени Вовк, сума нарахованої орендної плати по району становить 106,4 млн. грн., фактично виплачено 106,8 млн. грн, або 100,4 %, по області – 104,4 %.

Більшість великих сільгосппідприємств району у 2015 році виплачували 6 % від вартості земель: ВП «Агро-Маяк», СТОВ «Воскобійники», ТОВ «Октан», ТОВ «Околиця», ТОВ «Полтаваекопродукт-2», ТОВ «Украгросток», СТОВ «Агросервис», СБК «Бір», СФГ «Агро-Стиль». Більше шести відсотків виплатили: ПСП «Комишанське»(6,7 %), СТОВ «Благовість» (6,5%), ТОВ «Агро-Ка Полтава» (6,2 %), ПАТ «АТП-15339» (6,1%), ДП «Інтеграл-агро» (6,07%). Найнижчий відсоток виплати у ФПП «Агроекологія»(4,5%) та СБК «Росія» (4,6%). Ціна зерна, виданого в рахунок орендної плати за землю, в середньому по району складала 2700 грн.

Депутати постійної профільної комісії інформацію доповідача прийняли до відома та порекомендували Зіньківській районній державній адміністрації спільно з відділом Держгеокадастру  у Зіньківському районі здійснювати постійний моніторинг виплати орендної плати агроформуваннями району за земельні частки (паї)на протязі 2016 року.

Також, на засіданні постійної комісії, начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Слинько,  ознайомила присутніх із звітом про виконання районного бюджету на I квартал 2016 року та із  внесенням змін до показників районного бюджету на 2016 рік. Вона повідомила, що дохідна частина районного бюджету загального фонду з врахуванням трансфертів виконана в сумі 77171,9 тис. грн., що складає 105,5 відсотка квартального обсягу надходжень. До загального фонду районного бюджету надійшло міжбюджетних трансфертів в сумі 65858,2 тис. грн., із них іншої додаткової дотації – 251,5 тис. грн., іншої субвенції – 1931,6 тис. грн., субвенцій з державного бюджету – 63675,1 тис. грн., в тому числі освітня субвенція – 7931,6 тис. грн. і медична субвенція – 5090,6 тис. грн.

Депутати погодили вищезазначені проекти рішень та порекомендували їх внести на розгляд президії та сьомої сесії сьомого скликання районної ради.

На постійній профільній комісії районної ради присутніми було обговорено питання про «тіньову» заробітну плату, яке було прийнято до відома, та розглянуто ряд технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, по яких прийнято відповідні рекомендації.