Обговорили ряд важливих програм

19 квітня під головуванням  Світлани Чикало  відбулось засідання постійної комісії Зіньківської районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, материнства, соціального захисту населення, культури, туризму, фізкультури і спорту.

Окрім членів комісії, у засіданні взяли участь  голова районної ради Сергій Нерозя, його заступник Сергій Загорулько, голова райдержадміністрації Віталій Панченко, представники міської, селищної та сільських рад, депутати районної ради,  керівники управлінь і відділів райдержадміністрації та інші.

Одне із основних питань порядку денного стосувалось оптимізації мережі навчальних закладів району. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Дахно пояснив, що стан демографічної ситуації в районі веде до постійного зменшення контингенту учнів та збільшення вартості навчання одного учня при збережені нині діючої мережі загальноосвітніх шкіл. Це пояснюється низьким рівнем використання  їх потужностей, які сьогодні становлять лише 34,7% від загальної кількості місць. Тому, з метою покращення надання освітніх послуг та значної економії коштів районного бюджету, доцільно з 1 вересня 2016 року провести оптимізацію навчальних закладів району. Загальноосвітні школи I-II ступенів, в яких навчається менше 25 учнів реорганізувати у школу-сад або школу  I ступеня, а загальноосвітні школи I-III ступеня, де здобуває середню освіту менше 100 дітей – у школи I-II ступеня.  Працівників освіти, тих навчальних закладів, які будуть реорганізовані,  можливо забезпечити роботою на 90%.

Питання викликало значну дискусію серед присутніх. На завершення, комісія дійшла згоди, що в разі виділення сільськими радами додаткової субвенції на утримання шкіл, реорганізація у 2016 році таких навчальних закладів проводитись не буде. Детально обговоривши проблеми освіти району, постійна комісія прийняла рішення інформацію начальника відділу освіти райдержадміністрації Дахна Ю.П. прийняти до відома, проекти рішень по навчальних закладах, які підпадають  оптимізації, схвалити та внести на розгляд чергової сесії районної ради.

Також, на постійній профільній комісії розглянули хід виконання ряду районних програм та внесення змін до деяких із них, затвердили звіт про виконання районного бюджету за I квартал 2016 року, внесення змін до показників районного бюджету на 2016 рік, методику відшкодування перевізникам компенсації за пільгове перевезення окремих категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом за рахунок місцевого бюджету  та інші, не менш значимі питання району.