На засіданні Координаційної ради

Нещодавно відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. Про актуальні питання діяльності закладів освіти району інформував начальник відділу освіти РДА Юрій Дахно. Виступаючий подякував головам рад району за виділені з місцевих бюджетів кошти на потреби шкіл, в тому числі і проведення ремонтних робіт, та наголосив, що на сьогодні заклади освіти району функціонують дякуючи співфінансуванню з районного, місцевого та державного бюджетів. Зупинився Юрій Дахно на роботі дошкільних закладів, зокрема на призупиненні роботи деяких з них на час відпусток працівників, що дасть змогу зекономити понад 800 тис. грн. Міри не популярні, зате оправдані, батьки з розумінням ставляться до цього вимушеного кроку.

Удовиченківський сільський голова Михайло Силка закинув начальнику відділу освіти, що його виступ базується виключно на питанні фінансування навчальних закладів, і жодного слова – про якість освіти.

Любов Ниценко, головний спеціаліст відділу освіти, зупинилася на питанні оздоровлення дітей шкільного віку. У цьому році, наприклад, путівка до «Горизонту» Гадяцького району коштує 3,5 тисячі гривень. На перший тур зіньківські дітлахи не поїхали, не відомо чи будуть перераховані державні кошти до початку другого туру. Можна оздоровитися лише за кошти батьків, сплативши повну вартість путівок.

Подякував сільським головам за допомогу у придбанні медобладнання та проведення ремонтних робіт головний лікар ЦРЛ Олександр Безпалий. В той же час лише Опішнянська селищна рада проігнорувала прохання про допомогу.

Людмила Пилипенко, економіст ЦПМСД, теж виокремила Опішнянську селищну раду, яка взагалі відмовляється співпрацювати з Центром по наданню первинної медико-санітарної допомоги, в той час, як всі інші сільські ради відразу перерахували кошти ЦПМСД. Але, не дивлячись на це, медична допомога жителям селищної ради як надавалася, так і продовжує надаватися.

Заступник голови районної ради Сергій Загорулько, який вів засідання, звернувся до Олександра Безпалого провести роботу з медперсоналом ЦРЛ по питанню щодо більш етичного спілкування з пацієнтами, адже більшість скарг зіньківчан не стільки на якість обслуговування, як на саме відношення до хворого.

На Координаційній раді йшлося про організацію відпочинку демобілізованих військовослужбовців, які проходили службу у зоні АТО, про надання послуг населенню із автобусного сполучення на території району та ін.

Лютенсько-Будищанський сільський голова Михайло Білик, при повній підтримці усіх голів рад району, звернувся до заступника голови районної ради з проханням втрутитися у ситуацію щодо невиплати населенню коштів за здану молокопродукцію та безпідставне заниження ціни на неї. На сходках громадян, які проходять по селах, в усіх бідах люди звинувачують сільських голів, дорікаючи їм, що нібито саме вони залучили тих чи інших заготовачів молока у їхнє село. Сільські голови пригадали, що не так і давно депутати Верховної Ради обіцяли на законодавчому рівні встановити мінімальну ціну за літр молока від населення на рівні не нижче 4 гривень. Але про обіцянку скоро забули. Від Координаційної ради вирішили направити відповідні листи до народного депутата України Олега Кулініча, власників молокопереробних підприємств та облдержадміністрації з метою позитивного впливу на ситуацію, що склалася.

за матеріалами

районної газети “Голос Зіньківщини”