Відбулось відкриття Міжнародного молодіжного гончарського фестивалю «Опішне – 2016».

13 червня,  у Державній спеціалізованій художній школі – ­інтернат І­-ІІІ ступенів “Колегіум мистецтв у Опішному“ імені Василя Кричевського, відбулось урочисте відкриття Х (Ювілейного) Міжнародного молодіжного гончарського фестивалю «Опішне – 2016».

Розпочала захід директор місцевого Колегіуму мистецтв, депутат обласної ради Людмила Овчаренко. Вона зазначила, що фестиваль триватиме 10 днів. За цей час, для учасників  міжнародного заходу буде проведено ряд оглядових екскурсій, майстер – класів, конкурсів.

Побажали учасникам фестивалю терпіння та старання  у підтриманні та розвитку національної  культурної спадщини на території Зіньківського району та України в цілому і гості свята, а саме заступник голови районної ради Сергій Загорулько,  голова Опішнянської селищної ради Світлана Маммадова,

лектори та керівники національних академій мистецтв, шкіл, гімназій різних країн світу. Зокрема, Сергій Загорулько наголосив на тому, що  гончарство – одне з найдревніших і найшанованіших занять українського суспільства.  Лідером в цьому культурно-історичному напрямку є Полтавщина, зокрема її селище Опішня – одне із наймогутніших та найславетніших центрів культурної самобутності українців, загально визнана столиця українського гончарства.

Свято було насичене виступами талановитих вихованців Гадяцького училища культури, а саме народного хореографічного колективу «Джерело».

На завершення, присутні мали змогу переглянути майстер-клас по виготовленню глиняних глечиків, у виконанні опішнянського гончара Миколи Варвинського.

Варто зазначити, що  конкурс проходитиме в різних вікових категоріях та в трьох номінаціях  : «Кераміка», «Образотворче мистецтво», «Інші види декоративно-ужиткового мистецтва». У змаганнях, крім українців,  візьмуть участь діти із Білорусії, Молдови, Грузії, Румунії, В’єтнама, Гани  та інших країн світу.