Відбулось закриття Міжнародного молодіжного гончарського фестивалю

23 червня,  у Державній спеціалізованій художній школі – ­інтернат І­-ІІІ ступенів “Колегіум мистецтв у Опішному“ імені Василя Кричевського, відбулось урочисте закриття Х (Ювілейного) Міжнародного молодіжного гончарського фестивалю «Опішне – 2016».

Розпочала захід директор місцевого Колегіуму мистецтв, депутат обласної ради Людмила Овчаренко. Вона зазначила, що фестиваль тривав 10 днів. За цей час, учасникам міжнародного заходу було проведено ряд оглядових екскурсій, майстер – класів, конкурсів.

Подякували організаторам та учасникам фестивалю за терпіння та старання  у підтриманні та розвитку національної  культурної спадщини на території Зіньківського району та України в цілому і гості свята: народний депутат України Олег Кулініч, начальник відділу Полтавської облдержадміністрації у справах сім’ї та молоді Наталія Шкоденко,  заступник голови Зіньківської районної ради Сергій Загорулько, начальник відділу освіти Зіньківської райдержадміністрації Юрій Дахно, завідувач сектору культури і туризму Зіньківської райдержадміністрації Людмила  Кімлик-Яроха, голова Опішнянської селищної ради Світлана Маммадова, директор Нацыонального музею-заповідника українського гончарства в Опішні Олесь Пошивайло та інші.

Зокрема, Олег Кулініч наголосив на тому, що  селище Опішня – одне із наймогутніших та найславетніших центрів культурної самобутності українців, загально визнана столиця українського гончарства. Саме тому, вона повинна бути культурною візитівкою не лише Полтавського краю, а України в цілому.

Сергій Загорулько висловив надію, що  кожен учасник, за  короткий термін фестивалю, здобув нових друзів, знайомих, отримав масу корисної інформації та цікавих порад.

Після цього, грамотами обласної райдержадміністрації та районної ради були нагороджені члени трудового колективу школи-інтернату.

Також, були визначені та нагороджені переможці міжнародного молодіжного гончарського фестивалю, відповідно до номінацій та вікових груп, в яких вони брали участь.

Всі переможці отримали книжкові подарунки та грошові нагороди від Олега Кулініча та президентського фонду Леоніда Кучми. Володарі перших місць  в номінаціях тепер матимуть змогу відвідати Одеський літній табір відпочинку «Молода гвардія».

Варто зазначити, що  найвищу нагороду фестивалю, гран-прі за роботу «Симбіоз» здобув двадцятиоднорічний харківчанин В’ячеслав Пасинок.

На завершення, учасники фестивалю виконали флеш-моб на тему: «Нам потрібне мирне небо…».