Досвід міжмуніципального співробітництва — для сумських колег

Делегація Полтавщини взяла участь у І регіональному форумів місцевого самоврядування “Досвід реформ”, який відбувся у Сумах. У зібранні, яке присвятили питанню дієвої децентралізації на місцях, взяли також участь також представники Харківської і Чернігівської областей, авторитетні експерти. Полтавці їздили не переймати досвід — голова обласної ради Олександр Біленький презентував під час форуму концепцію міжмуніципальної співпраці, за результатами якої 23 громади у області вирішили масштабні проблеми, яким не могли дати раду поодинці. Загальний кошторис цих проектів — 3 мільйони гривень. “І це — лише перший крок підтримки об’єднання зусиль громад на Полтавщині”, – говорить голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

– Лише минулого року на фінансування проектів місцевих громад з обласного бюджету забезпечено 8 мільйонів гривень. Цього року у відповідному обласному конкурсі ми ввели нову категорію учасників – спільні проекти місцевих громад і збільшили вдвічі фінансування. Тепер масштабні і значимі ініціативи на користь кількох сільрад можуть отримати до 600 тисяч гривень з обласного бюджету, – сказав голова обласної ради.

Тим часом форуми і зібрання — хоч хороший, але дещо запізнілий спосіб набуття досвіду — говорять учасники делегації. Полтавщина в Україні — найперша за впровадженням об’єднуючих ініціатив громад, бо у області не чекали “нагайки з гори”, а пішли шляхом набуття власного досвіду.

– До нас потрібно приїздити і навчатись особливостям децентралізації, бо форумами і розмовами уже мало поможеш. Іншої альтернативи немає — лише об’єднання громад для результативного вирішення проблем територій, раціонального бюджетоутворення. Але моделі об’єднання можуть бути і повинні бути різні — залежно від економічних, географічних і навіть етнічних особливостей регіонів. Тому ми нікому не можемо нав’язати свій погляд на децентралізацію — ми лише запрошуємо усіх охочих у свої громади, щоб люди не на слайдах, не у цифрах статистики, а на власні очі переконались у дієвості об’єднаних громад, – переконана голова Омельницької об’єднаної територіальної громади, голова регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сілських та селищних рад Олександра Шереметьєва.

Під час форуму відбулись панельні дискусії з багатьох проблемних тем, зокрема, особливостей бюджетування, земельних відносин, оподаткування використання надр.

– Дискусія у реформуванні —  дуже важлива і необхідна справа. Головне, щоб дискусія була аргументованою. А противники змінам будуть завжди. Бо якщо немає противників реформи — то немає і самої реформи, – підсумував зустріч Олександр Біленький.

4

 

5

6

7

Матеріал за інформацією

інформаційного веб-сайту

“Полтавська обласна рада”