На засіданні Координаційної ради

6 липня, у залі засідань районної ради, відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Вів засідання голова районної ради Сергій Нерозя.

Про виконання дохідної частини зведеного бюджету району за перше півріччя 2016 року інформувала начальник фінансового управління  райдержадміністрації Світлана Слинько. У своїй доповіді, вона зазначила, що зведений бюджет району по доходах загального фонду, без урахування трансфертів, виконаний на 180,5%. План по доходах виконали всі ради. Найкращих результатів досягли Зіньківська міська та Тарасівська, Дейкалівська, Бірківська та Покровська сільські ради. Також, Світлана Слинько попрохала очільників рад вжити заходи щодо перегляду планових показників доходів на 2016 рік відповідно до наявної податкової бази та показників соціально-економічного розвитку, з урахуваннях усіх фіскальних можливостей, котрі вживатимуться для залучення додаткових надходжень до місцевих бюджетів.

Про актуальні питання діяльності закладів освіти району інформував начальник відділу освіти РДА Юрій Дахно. Виступаючий подякував головам рад району за виділені з місцевих бюджетів кошти на потреби шкіл та наголосив, що на сьогодні заклади освіти району функціонують дякуючи співфінансуванню з районного, місцевих та державного бюджетів. Зупинився Юрій Дахно на питанні оздоровлення дітей шкільного віку  та процесі реорганізації начальних закладів району.

Подякував сільським головам за допомогу у придбанні медобладнання та проведення ремонтних робіт головний лікар ЦРЛ Олександр Безпалий. Зазначив, що Артелярщинська, Власівська, Батьківська, Бірківська, Новоселівська, Човно-Федорівська та Шилівська сільські ради, окрім наданих в повному обсязі субвенцій, виділили додаткові кошти на  районний заклад охорони здоров’я.

Після ряду запитань від сільських голів стосовно покращення роботи в ЦРЛ, Сергій Нерозя зауважив, що виникнення негативних  питань є показником певних прогалин у роботі  закладу. Саме тому попросив керівництво ЦРЛ змобілізуватися та визначити пріоритети закладу, котрі потребують негайного фінансування. Також, Сергій Нерозя запропонував головам територіальних громад, взяти участь у спільному проекті, задля залучення коштів із обласного бюджету, для придбання медичного обладнання в ЦРЛ.

В.о. головного лікаря Центру ПМСД Андрій Рись проінформував присутніх про надходження субвенції  від місцевих бюджетів до Центру. Між керівниками рад району та Андрієм Рисем виникали дискусії, що стосувались доцільності та оперативності використання коштів, котрі надійшли від рад району.

Про порядок  проведення спортивних змагань серед сільських та селищних рад на «Краще спортивне село Полтавщини 2016 року», перший етап яких відбудеться в районі 30 липня 2016 року,  проінформувала завідувач сектору культури і туризму райдержадміністрації Людмила Кімлик-Яроха. Вона попрохала присутніх відповідально та активно віднестись до дійства та прийняти участь у заході, адже переможці змагань, 24 вересня 2016 року, представлятимуть Зіньківський район в області.

На Координаційній раді йшлося про взаємодію Зіньківського відділення Гадяцької МДПІ з органами виконавчої влади, самоврядування, службами району по забезпеченню надходжень плати за землю та про необхідність виконання вимог Податкового кодексу України у частині прийняття та оприлюднення рішень по місцевим податкам та зборам.

На завершення засідання, інспектор фінансово-господарського відділу виконавчого апарату районної ради Олена Голуб розповіла присутнім про  застосування нового закону України № 922  від 25 грудня 2015року «Про публічні закупівлі» (PROZORRO). Вона наголосила, що нові тендерні процедури закупівель, котрі обов’язкові для всих бюджетних установ та організацій, вступають в дію із 01.08.16 року.