Продовжується співфінансування закладів освіти

У другому та третьому кварталі 2016 року місцеві громади продовжують співфінансувати заклади освіти Зіньківського району. Як зазначалося раніше, районною радою спільно із фінансовим управлінням райдержадміністрації було розроблено єдиний підхід у розрахунках потреби закладів соціальної сфери району на 2016 рік згідно статей 70, 103-2, 103-4 Бюджетного кодексу України. У цифри було закладено: харчування та підвезення учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців дошкільних навчальних закладів відповідних рад, опалення навчальних закладів та виплату заробітних плат працівникам освіти та інше.

Станом на 1 серпня 2016 року, субвенція районному бюджету від територіальних громад надійшла в розмірі 4,161 млн. грн., що становить 61,9 % від розрахованої потреби.

Найбільший відсоток до зазначеного плану на галузь освіти надали Артелярщинська, Бірківська, Батьківська, Новоселівська, Покрівська, Ставківська, Тарасівська, Лютенсько-Будищанська, Власівська та Шилівська сільські ради. Решта громад зобов’язуються виділити потрібні кошти до кінця третього кварталу 2016 року.

Для недопущення реорганізації навчальних закладів, Бірківська, Лютенсько-Будищанська, Пишненківська, Тарасівська, Шилівська сільські ради виділили відділу освіти додаткові кошти на надання освітянських послуг учням 10-11 класів відповідних шкіл. Зіньківська міська та Тарасівська сільська ради направили додаткові кошти на утримання учнів 5-9 класів, відповідно Зіньківської загальноосвітньої школи III ступенів № 3 та Пірківської загальноосвітньої школи III ступенів, а Кирило-Ганівська – на надання освітянських послуг учням 11 класу Кирило-Ганівської загальноосвітньої школи I-III ступенів. У ці кошти закладено: харчування дітей, виплата заробітних плат педагогічним працівникам та обслуговуючому персоналу, часткова оплата енергоносіїв та інше.

Також, місцеві громади направили додаткові кошти на ряд інших освітянських потреб. Зокрема, на оздоровлення дітей, на закупівлю предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю для навчальних закладів, на поточний ремонт та придбання палива для приміщень ЗОШ і ДНЗ, на виготовлення технічної документації на земельні ділянки.

P.S. Позиція депутатського корпусу районної ради наступна: місцеві громади повинні знати, як утримуються заклади соціальної сфери на території їхніх рад.

Керівництво районної ради вдячне головам та депутатам місцевих рад району за надану значну фінансову підтримку у співфінансуванні навчальних закладів Зіньківщини.

Детальніша інформація  за наступним посиланням.