Продовжується співфінансування Зіньківської центральної районної лікарні

На сьогодні, медичну допомогу населенню Зіньківського району надають два заклади: комунальний заклад «Зіньківський центр первинної медико-санітарної допомоги», про який згадувалося в попередньому матеріалі, та Зіньківська центральна районна лікарня.

Зіньківська ЦРЛ – це багатопрофільна лікарня, яка забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню району. Ключова ціль закладу – доступність і якість медичної допомоги, медичних послуг, медичного обслуговування.

У своїй структурі заклад має поліклінічне відділення на 400 відвідувань та 9 стаціонарних відділень (185 ліжок). За минулий рік в стаціонарних відділеннях проліковано 6029 жителів району, з них сільських мешканців – 2999.

У 2016 році, для забезпечення лікування та діагностики широкого спектру захворювань, місцеві громади надали суттєву фінансову допомогу лікарні. Як повідомлялося раніше , районною радою та фінансовим управлінням РДА було розроблено єдиний підхід у розрахунках потреби закладів соціальної сфери району, згідно ст. 70, 103-2, 103-4 Бюджетного кодексу України.

Із розрахованої потреби,  максимальну кількість коштів на розвиток закладу виділили Артелярщинська, Батьківська, Бірківська, Власівська, Дейкалівська, Кирило-Ганівська, Малобудищанська, Новоселівська, Тарасівська, Удовиченківська, Човно-Федорівська, Шилівська сільські ради. Завдяки фінансовій підтримці місцевих громад, нині у лікарні проводяться роботи по реконструкції та ремонту будівель закладу. Зокрема, замінено зношені вікна на сучасні металопластикові у дитячому та пологовому відділеннях. Тривають ремонтні роботи у пологовому відділенні – облицювання плиткою пологової зали, маніпуляційної, палати інтенсивного лікування новонароджених. З’явилась можливість здійснити капітальний ремонт даху медичної будівлі, котрий протікав десятиліттями. Також, надані кошти, були використані на закупівлю бензину для забезпечення чергування у нічний час, заміну зношених матрасів та постільної білизни, придбання необхідного обладнання для пологовому відділені, закупівлю медикаментів та інше.

Власівська, Кирило-Ганівська, Лютенсько-Будищанська, Першотравнева, Пишненківська, Ставківська, Тарасівська, Човно-Федорівська сільські та Зіньківська міська ради направили додаткові кошти на капітальні ремонтні роботи у  відділеннях ЦРЛ, придбання матеріалів та медичного обладнання для відділень закладу охорони здоров’я.

P.S. Позиція депутатського корпусу наступна: місцеві громади повинні знати, як утримуються заклади соціальної сфери на території їхніх рад. Керівництво районної ради вдячне головам та депутатам місцевих рад району за надану значну фінансову підтримку у співфінансуванні Зіньківської центральної районної лікарні.