Обговорили ряд питань

6 жовтня, під головуванням Івана Гришка, відбулось спільне засідання постійних комісій Зіньківської районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, екології, охорони навколишнього природного середовища та раціонального природокористування; промислової політики, будівництва, транспорту, зв’язку, підприємництва, інвестицій, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури.

Відповідно до порядку денного, провідний лікар – епізоолог Держпродспоживслужби  в Зіньківському районі Анатолій Власенко ознайомив депутатів  із ходом виконання програми по боротьбі та профілактиці сказу серед тварин в Зіньківському районі на 2016 – 2020 роки. У доповіді зазначив, що ця районна програма мала на меті передбачити роботу не тільки для ветеринарної служби, але й долучити до даного питання і органи місцевого самоврядування, керівників сільгосппідприємств, які утримують тварин, та керівників установ і організацій, що використовують сторожових собак.

Про хід проведення жнив в Зіньківському районі інформував  в.о. начальника управління економічного та агропромислового розвитку і торгівлі райдержадміністрації Віктор Бойко.  Розповів про результати збору ранніх зернових та зернобобових культур, проведення комплексу осінніх польових робіт. Зазначив, що агроформування району проводять виплату орендної плати громадянам коштами, зерном та послугами. Станом на 1 вересня, відсоток виплат по району складає 35%, з них 89% виплат проводиться коштами. Депутати по зазначених питаннях  інформацію  прийняли до відома та затвердили  відповідні рекомендації.

Дискусійним виявилось питання про внесення змін до показників районного бюджету на 2016 рік, по котрому доповідала начальник фінансового  управління райдержадміністрації Світлана Слинько. Проблема полягала в тому, що голова райдержадміністрації Віталій Панченко,  піднявши питання, котре не було включене до порядку денного, не погодився із розподілом коштів районного бюджету, адже вважає, що першочергово фінансування потребує районний військовий комісаріат. Зокрема  на розміщення агітаційних білбордів та на матеріальне забезпечення закладу. Лише після цього, потрібно виділити кошти на  виплату заробітних плат працівникам соціальної сфери району, на харчування дітей, ремонт шкіл та лікарень Зіньківщини. Варто зазначити, що кошти на забезпечення призову громадян краю із районного бюджету вже виділені.

На завершення, депутати розглянули питання по затвердженню технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок та розглянувши лист Зіньківської спеціалізованої школи № 2,  утворили комісію по вивченню питання оголошення віковічних дубів проектними ботанічними пам’ятками природи  місцевого значення.