На засіданні регіонального форуму

21 жовтня, в залі засідань районної ради, відбувся регіональний  форум «Реформа децентралізації на Зіньківщині: проблеми та перспективи».

Зазначимо, що процес децентралізації – це передача від центральної влади повноважень та коштів для управління містом, селищем, селом безпосередньо його мешканцям, органам місцевого самоврядування та місцевої влади.

На порядку денному обговорювався стан реформ з децентралізації влади в Полтавській області. По питанню інформувала представник Полтавського відділення Асоціацій міст України Ірина Дудка. Вона розповіла про процес децентралізації, котрий проходить на території України, наголосила на позитивних складових цієї реформи.

Голова Полтавської філії Суспільної Служби України Ганна Кіященко ознайомила присутніх із ходом роботи ініціативи прозорості видобувних галузей,  розповіла про нафтогазові компанії, котрі мають спеціальні дозволи на користування надрами, що знаходяться на території  Зіньківщини.

Корисною виявилась інформація представників новостворених Великобагачанської та Білоцерківської територіальних громад Полтавської області, відповідно Івана Лещенка та Федора Дерія. Вони, як практики, наголосили на вигодах для громад від об’єднання.