Галузь культури – не оминута увагою

Ні для кого не буде новиною, що соціальна сфера в нашій країні недостатньо фінансується із державного бюджету, а тому потребує постійної матеріальної підтримки із місцевих бюджетів. Зіньківською районною радою спільно із фінансовим управлінням райдержадміністрації було розроблено єдиний підхід у розрахунках потреби закладів соціальної сфери району на 2016 рік згідно статей 70, 103-2, 103-4 Бюджетного кодексу України.  Місцеві громади підтримали відповідну пропозицію, адже,  як говорив Великий український Кобзар – Тарас Шевченко: народ, котрий не усвідомлює значення культури для свого вищого духовного життя, сам її покидає й відрікається – виконує над собою самовбивство.

Так, у другому та третьому  кварталі 2016 року територіальні громади  продовжують співфінансувати заклади культури Зіньківщини. Станом на 1 серпня,  субвенція районному бюджету від  місцевих громад надійшла в розмірі понад 300 тис. грн., що становить 134,9 % від розрахованої потреби. До обсягу фінансування було включено проведення поточних ремонтів, придбання  музичної апаратури та твердого палива. Найбільший відсоток до зазначеного плану на галузь культури надали 16 із 24–х територіальних громад. Зокрема, Удовиченківська, Попівська, Ставківська, Великопавлівська, Артелярщинська, Малобудищанська, Проценківська, Покрівська, Бірківська, Лютенськобудищанська, Батьківська, Кирило-Ганнівська, Новоселівська, Тарасівська, Човно-Федорівська, Шилівська сільські ради.

Бірківська, Власівська, Дейкалівська, Загрунівська, Кирило-Ганнівська, Малобудищанська, Першотравнева, Покрівська, Попівська, Проценківська, Ставківська, Тарасівська, Удовиченківська, Човно-Федорівська сільські та Зіньківська міська ради направили додаткові кошти, в сумі 779 тис. грн., на інші потреби закладів культури своїх громад. Зокрема, на проведення капітальних та поточних ремонтів місцевих сільських клубів та  сільських будинків культури, на придбання театральних та сценічних костюмів для учасників народної самодіяльності та інше.

P.S. Позиція депутатського корпусу районної ради наступна: місцеві громади повинні знати, як утримуються заклади соціальної сфери на території їхніх рад.

Керівництво районної ради вдячне головам та депутатам місцевих рад району  за надану значну фінансову підтримку у співфінансуванні галузі культури Зіньківщини.

Детальніше у таблиці: культура станом на 01.08.16.