Аналіз співфінансування закладів соціальної сфери району

Як зазначалося раніше,  районною радою спільно із фінансовим управлінням райдержадміністрації було розроблено єдиний підхід у розрахунках потреби закладів соціальної сфери району на 2016 рік згідно статей 70, 103-2, 103-4 Бюджетного кодексу України.

 У цифри було закладено кошти на  наступні потреби закладів соціальної сфери району:

– на утримання закладів освіти: харчування та підвезення учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців дошкільних навчальних закладів відповідних рад, опалення навчальних закладів та виплату заробітних плат деяким працівникам освіти;

– на потреби Центральної районної лікарні: закупівлю будівельних та паливно-мастильних матеріалів, запасних частин до автомобілів, меблів та постільної білизни, закупівлю медикаментів та продуктів харчування, оплату за природний газ та заміну вікон у пологовому відділенні, придбання обладнання та інше.;

– на фінансування місцевих фапів та амбулаторій Центру первинної медико-санітарної допомоги: на виплату заробітної плати, на придбання медикаментів, твердого палива та паливно-мастильних матеріалів;

– на утримання  сільських будинків культури та сільських клубів територіальних громад району: на придбання матеріалів для поточного ремонту, апаратури, твердого палива;

– на потреби районного трудового архіву.

 Станом на 25  жовтня 2016 року районному бюджету від територіальних громад району  виділено   субвенцій на загальну суму  8 077,4  тис. грн., на даний час перераховано 7 289,3 тис. грн., що становить 87,8% від запланованих  показників.  Територіальні громади усвідомлюють, що соціальна сфера в нашій країні недостатньо фінансується  із державного бюджету, а тому потребує постійної матеріальної підтримки із місцевих бюджетів. Тому  велику частку від загальної суми виділеної  радами  складають кошти  направлені на додаткові потреби, в тому числі на ремонтні роботи, придбання будівельних матеріалів, обладнання та інвентарю і таке інше.

На утримання закладів освіти району  територіальними громадами виділено 4 463,9 тис. грн.., перераховано  3 785,4 тис. грн.,   що становить 82,4% від  запланованої суми. Найбільший відсоток до зазначеного плану на галузь освіти надали Артелярщинська, Бірківська, Батьківська, Новоселівська, Покрівська, Ставківська, Тарасівська, Лютенсько-Будищанська, Власівська та Шилівська  сільські ради. Слід відмітити ради, які перерахували значні суми на додаткові потреби , а саме ремонтні роботи, придбання інвентарю, на оздоровлення дітей, інше. Так, Власівська сільська рада  виділила 116 тис. грн., Ставківська  130,6 тис. грн.,  Тарасівська – 127,3 тис. грн..  , Ч – Федорівська – 144,7 тис. грн.,   Шилівська – 65,7 тис. грн.

Для недопущення реорганізації навчальних закладів, Бірківська, Л-Будищанська, К-Ганнівська, Пишненківська, Тарасівська, Ч-Федорівська, Шилівська сільські ради виділили відділу освіти додаткові кошти  на надання освітянських послуг учням 10-11 класів відповідних шкіл.  Зіньківська міська та Тарасівська сільська ради направили додаткові кошти на утримання учнів 5-9 класів,  відповідно  Зіньківської загальноосвітньої школи I-II ступенів № 3 та Пірківської загальноосвітньої школи I-II ступенів.

На потреби закладу Центральної районної лікарні радами району виділено 891, 4 тис. грн., перераховано    863,8 тис. грн.,  що становить  96,9% від  розрахованої потреби. Максимальну кількість коштів на розвиток закладу виділили Артелярщинська, Батьківська, Бірківська, Власівська, Дейкалівська, Кирило-Ганнівська, Малобудищанська, Новоселівська, Покровська, Тарасівська, Удовиченківська, Човно-Федорівська, Шилівська  сільські ради.  Виділялися кошти на додаткові потреби, а це в більшості випадків на ремонтні роботи відділень лікарні, на придбання  холодильників, медичного обладнання. Найбільше коштів виділили міська рада – 50, 0 тис. грн., К-Ганнівська –14, 5 тис.грн., Ставківська – 22, 8 тис. грн., Ч-Федорівська – 18, 5 тис.грн.

На утримання місцевих фапів та амбулаторій Центру первинної медико-санітарної допомоги виділено 1 062, 9 тис. грн., на сьогоднішній день надійшло субвенцій на загальну суму   951,6 тис. грн., що становить  88,9% від запланованих показників. Із розрахованої  потреби  11 із 24-х рад  виділили необхідну кількість коштів на комунальний  заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Зокрема, Батьківська, Бірківська, Власівська, В-Павлівська, Кирило-Ганівська, Новоселівська, Покрівська, Попівська , Ставківська, Удовиченківська, Човно-Федорівська та Шилівська сільські  ради. Додатково виділені кошти на ремонтні роботи приміщень, на придбання медичного обладнання,  паливно – мастильних матеріалів та на інші витрати. Значні суми виділили Бірківська сільська рада 51, 5тис. грн.,  В-Павлівська – 25 тис. грн.  , Власівська 15  тис. грн.,   Новоселівська – 16 тис. грн.,  Покрівська – 29,4 тис. грн. ,  Попівська – 13, 9 тис. грн.,   К-Ганнівська  рада надала коштів в розмірі 230% від потреби або на 16 тис. грн.. більше запланованих показників.

  Закладам культури району, територіальні громади виділили 1 348, 8 тис.грн., перераховано 1 320,9 тис. грн., що становить  97,9% від запланованих показників. Найбільший відсоток до зазначеного плану на галузь культури надали 17 із 24–х територіальних громад. Зокрема, Артелярщинська, Батьківська, В-Павлівська,  Високівська, К-Ганнівська, Л-Будищанська, М-Будищанська, Новоселівська, Покрівська, Попівська, Проценківська, Удовиченківська, Ставківська, Тарасівська, Ч-Федорівська, Шилівська сільські ради. 13 рад виділили значні суми на додаткові потреби, зокрема на ремонт сільських закладів культури, на придбання сценічних костюмів, апаратури, інші потреби. Слід відмітити Покрівську сільську раду, яка виділила 512, 5 тис. грн., Попівську – 76,2 тис.грн., Удовиченківську – 184,6 тис. грн.., Ставківську – 64,6 тис. грн., Ч – Федорівську – 55, 7 тис. грн.

На утримання районного трудового архіву виділені кошти в повному обсязі 177 540 тис. грн., а надійшло  159,7 тис. грн., що становить 90% від плану.

  14 радами виділені кошти в розмірі 203 ,4 тис грн., на сьогоднішній день перераховано 150,5 тис. грн. на  підтримку радіомовлення, поліції, служби надзвичайних ситуацій, податкової  інспекції,  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.