Найкращий результат у зіньківчанки

У латвійському місті Тукумсі 28-30 вересня 2016 року відбувся фінал міжнародного конкурсу “Молодь у лісах Європи” (YPEF). Участь у ньому брали 12 команд з Польщі, Латвії, Литви, Естонії, Чехії, Австрії, Португалії, Греції, Німеччини, України, Румунії та Угорщини.

Нашу країну, яка цього року вдруге стала учасницею європейського фіналу, представляла учениці – члени шкільних лісництв з Полтавщини та Кіровоградщини, а саме Вероніка Максакова (опорний заклад «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 Зіньківської районної ради Полтавської області»), Тетяна Новосьолова (Полтавська обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка) та Діана Гусейнова (Світловодська спеціалізована ЗОШ № 7). Участь у конкурсі відбулася за сприяння депутата районної ради, лісничого Зіньківського лісництва ДП «Гадяцький лісгосп» Гришка І. І. та директора ДП «Гадяцький лісгосп» Пішняка О. М.

Згідно з умовами змагань національні команди виступали не єдиними групами: за результатами жеребкування конкурсанти об’єднувались у міжнародні команди по три чоловіки і в такому складі виконували завдання. Вероніка Максакова виступала спільно з представниками Португалії та Румунії. Мовою спілкування на конкурсі традиційно була англійська.

Конкурсна програма включала три етапи: тестову перевірку знань молоді з біології лісових рослин території Європи, їх умов зростання та поширення, флори та фауни; знань законодавства із захисту та збереження природи Європи та основних напрямків природокористування європейських країн, а також головних видів управління лісовим господарством. Друге завдання полягало у виготовленні та презентації постерів на лісову тематику. Молодь також виконувала практичні завдання на території Терветського природного парку.

Попри те, що командам, у яких виступали українки, за підсумками конкурсу перемога не дісталась, вони гідно представили на міжнародному рівні не лише Кіровоградщину й Полтавщину, а й усю лісову громаду своєї країни. В підсумку найкращий результат серед наших учасниць отримала зіньківчанка Вероніка Максакова.

Наступне міжнародне фінальне змагання відбуватиметься в Угорщині.

Матеріал за інформацією

веб-сайту “Опорний заклад