За результатами обласного конкурсу одним із переможців став спільний проект із Зіньківщини

Розпорядженням голови обласної ради №79 від 20.04.2016 року було  оголошено обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2016 року з 25 квітня 2016 року.

Так, як обов’язковою умовою конкурсу є співфінансування проектів з бюджетів учасників конкурсу, адміністрація Зіньківської ЦРЛ звернулася до сесії  Зіньківської районної ради  розглянути питання про співфінансування в проекті розвитку територіальних громад Полтавської області 2016 року  на придбання дизельгенератора для електрозабезпечення ЦРЛ згідно І категорії  та портативного апарату УЗД для покращення проведення діагностики  нетранспортабельним тяжкохворим.

Наявні в даний час у Зіньківській ЦРЛ резервні джерела електроенергії не можуть гарантувати безперебійної роботи обладнання.   На даний час у Зіньківській ЦРЛ  стаціонарні  дизель-генератори  (2 одиниці)  є  застарілими  та ненадійними.  Виготовлені  більше 40 років тому. Один із генераторів (потужністю 30 кВт) знаходиться в неробочому стані від самого початку його установки.  Проектна  потужність  другого  біля   50 кВт,  але  повної  потужності  він  не  забезпечує, маючи  значні  витрати пального (біля 20 л. дизпалива на годину).  Крім того,  даний генератор не забезпечує трьохфазного струму (0,4 к В) , що унеможливлює роботу частини обладнання (рентген, циркуляційні насоси опалення, насос водопостачання, та ін.).  Не можна не враховувати високу імовірність непередбачуваних  ситуацій,  як природного, так і соціального характеру, які здатні на тривалий час знеструмити  лікувальний  заклад,  зупинивши  його  функціонування, що може привести до тяжких наслідків для здоров’я та життя населення.     Враховуючи вищезазначене, актуальність встановлення автономного джерела електроенергії для лікарні є достатньо значною. Для цієї мети на сьогодні найбільш прийнятними являються автономні дизельні чи бензинові генератори.   Також, є необхідність встановлення системи автозапуску, яка без участі людини в любий час зможе запустити генератор в разі зникнення струму в мережі, відновивши енергопостачання лікувального закладу на протязі 10-20 секунд.

Наступним заходом проекту є придбання портативного апарату УЗД.

Сьогодні портативний УЗД апарат є просто незамінним в будь-якому медичному закладі, незалежно від напрямку діяльності. Ультразвукове дослідження  – це затребуваний метод неінвазивної діагностики, завдяки якому можна безболісно, нешкідливо і швидко вивчити стан внутрішніх органів людини. Прилад дозволяє отримувати результати високої точності, на основі яких можна робити висновки і проводити подальші дослідження.

Якісна та вчасна діагностика захворювань сприятиме збільшенню загальної тривалості життя населення, зменшенню медико-соціальних втрат працездатності населення, спричинених тимчасовою та стійкою непрацездатністю і передчасною смертністю. Особливо принциповою характеристикою даного обладнання є можливість обстеження тяжкохворих пацієнтів безпосередньо у відділенні за місцем надання допомоги чи лікування.

15 листопада 2016 року відбувся останній етап обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, на який було запрошено голову районної ради – Нерозю Сергія Васильовича та координатора Зіньківського районного ресурсного центру з розвитку громад – Золочевську Інну Анатоліївну. За результатами конкурсу одним із переможців став спільний проект Зіньківської районної ради, Зіньківської міської ради, сільських рад району, Опішнянської селищної ради та Зіньківської районної громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників відродження Полтавщини».

Вартість даного проекту складає 1 200 000 грн.

Для реалізації даного проекту будуть залучені:

– з обласного бюджету – 600 тис.грн.

– Зіньківська районна рада – 400 тис. грн. для реалізації проекту;

– Зіньківська міська рада – 50 тис. грн.

– 17 сільських рад району – 85 тис.грн.

–  Опішнянська селищна рада та сільські ради Зіньківського району виділить 5 тис. грн.

– Зіньківська районна громадська організація «Асоціація фермерів та приватних землевласників відродження Полтавщини» – 60 тис. грн.

Матеріал за інформацією

координатора Зіньківського