В Зіньківському районі проживає 2671 осіб з інвалідністю

3 грудня в усьому світі відзначається День людей з інвалідністю. Цей день – не свято, а скоріше нагода привернути увагу здорової частини суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями– невеликі пенсії, дорогі ліки, труднощі з працевлаштуванням, навчанням, потреба у догляді і допомозі із самообслуговування, вирішенні навіть найпростіших життєвих потреб.

Проте багато хто з таких людей не просто існує, а живе (хоча декому це й здається неймовірним) повноцінним, змістовним життям. Вони працюють на складних виробництвах, у школах та в лікарнях, у наукових закладах, мають сім”ї, радіють людським радощам і засмучуються болями. І попри все, потребують нашої допомоги.

В Зіньківському районі проживає 2671 осіб з інвалідністю . Перебуває  на  обліку в управлінні соціального захисту населення  для  отримання  допомоги  відповідно  до  Закону  України  «Про  державну  соціальну  допомогу  інвалідам  з  дитинства  та  дітям-інвалідам»  642 осіб з інвалідністю  з  дитинства  та  167  законних  представників  дітей – інвалідів,  з  початку  року  таких  допомог  виплачено  на  загальну  суму  8354,тис. грн..

В 2016 році 14 інвалідів війни та 29 осіб з інвалідністю загального захворювання були забезпечені санаторно-курортними  путівками  Міністерства соціальної політики України.

Грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування одержали 57 осіб з інвалідністю війни на суму 21400 грн. та 24 осіб з інвалідністю загального захворювання на суму 6100 грн., 31 – на бензин, 40 – на транспортне обслуговування на суму 21314,7грн.

144 особи з інвалідністю забезпечені – протезно-ортопедичними виробами, 13 – інвалідними візками та видано 76  різних технічних засобів реабілітації.

Територіальним центром Зіньківського району в 2016 році надано технічні засоби реабілітації 84 особам з інвалідністю. Відділенням соціальної допомоги вдома надано соціальні послуги 90 інвалідам. Послуги перукаря, швачки, взуттєвика отримали 258 осіб з інвалідністю. Інформаційні консультації – 126 осіб.

Та будь-яка допомога повинна йти від серця, від щирої душі.

Матеріал за інформацією

начальника управління