Відбулись Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання

П΄ятого грудня виповнилося 85 років від Дня народження видатного українського письменника – земляка, лауреата Шевченківської премії Григора Тютюнника. Творчість його – одне із  найцінніших надбань української літератури XX століття.

З нагоди свята, в селі Шилівка Зіньківського району відбулись Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання, у яких взяли участь українські письменники, науковці, методисти області та району.

На заході було відкрито нову експозицію літературного музею братів Григорія і Григора Тютюнників, котру проводив, разом із учнями Шилівської ЗОШ, автор даного проекту письменник,  доктор філологічних наук, професор кафедри філософії і економіки освіти ПОІППО ім.. М.В.Остроградського Олексій Неживий. Під час екскурсії науковець висловив надію, що незабаром, завдяки державній підтримці, з’явиться повне видання творів Григора Тютюнника та повноцінне видання роману Григорія Тютюнника «Вир», буде споруджено пам’ятник братам – письменникам у рідному селі, а Тютюнниківські читання стануть на Полтавщині традиційними.

Шилівський сільський голова Володимир Сивокінь, заступник голови районної ради Сергій Загорулько та доктор філологічних наук, професор, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка  Микола Степаненко відкрили меморіальну дошку братам -письменникам на будівлі колишньої Шилівської школи.

Після чого відбулись самі Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання, де пролунав художній пролог «Вічна згадка таланту братів Тютюнників», «У пісні душа сподівається» та інше.

Цікавою виявилась інформація, котра пролунала на відкритті музейної експозиції письменників-земляків  у Зіньківській спеціалізованій школі I-III ступенів № 2.

Варто зазначити, що Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання відкривають перспективу створення в селі Шилівка Державного літературно-меморіального музею братів Тютюнників, який би став одним із важливих краєзнавчих центрів національно-патріотичного виховання учнів Полтавщини і всієї України.

IMG_1665 IMG_1666 IMG_1670 IMG_1679 IMG_1683 IMG_1684 IMG_1689 IMG_1696 IMG_1699 IMG_1703 IMG_1742 IMG_1745 IMG_1751 IMG_1754 IMG_1757 IMG_1762 IMG_1772