Шановні працівники, ветерани органів місцевого самоврядування Зіньківщини, депутати рад усіх рівнів!

Щиро вітаю Вас із Днем місцевого самоврядування!

Днем людей, які беруть на себе відповідальність за  розв’язання життєво-важливих проблем місцевого розвитку, налагоджують зв’язки між громадянами, створюють умови для реалізації суспільних інтересів. На Вас, дорогі колеги, покладена велика відповідальність, як за соціально-економічний стан Ваших територіальних громад, так і за благополуччя їх жителів, за створення комфортних умов для їхнього проживання.

Становлення самоврядних традицій – особлива сторінка в історії українського державотворення. Після численних трансформацій, місцеве самоврядування розглядається як єдино можлива і найбільш раціональна форма влади на місцях, як базис, що визначає усю суспільну надбудову.

 Із кожним днем, ми це усвідомлюємо все більше і більше.

Життя підтверджує, що не може бути справжньої демократії без порядку, держави – без належного контролю, а повноцінного самоврядування – без необхідного обсягу повноважень і матеріально – фінансових ресурсів.

Ні для кого не є новиною, що соціальна сфера в нашій країні недостатньо фінансується із державного бюджету, а тому потребує постійної матеріальної підтримки із боку місцевих бюджетів. Саме тому районною радою спільно із фінансовим управлінням райдержадміністрації було запропоновано єдиний підхід у розрахунках потреби закладів соціальної сфери району на 2016 рік.

Місцеві громади підтримали відповідну пропозицію. І вже на сьогодні районному бюджету виділено субвенцій на загальну суму  понад 9 млн. грн.., що є суттєвою підтримкою районного бюджету.

На утримання закладів освіти району  громадами виділено більше 5 млн. грн.

На потреби закладу Центральної районної лікарні  близько 1 млн.грн.

На утримання місцевих ФАПів та амбулаторій Центру ПМСД  – більше 1 млн. грн.

Закладам культури району, територіальні громади виділили понад 1,7 млн. грн.

Ради району не залишилась осторонь і  проблем районного трудового архіву. Так, на його утримання виділено майже 400 тис. грн. Завдяки чому, районний трудовий архів було перенесено  у будівлю колишнього районного відділу статистики, а  у його приміщені проведено поточний ремонт.

Завдяки такій суттєвій фінансовій підтримці місцевих громад, ми змогли акумулювати та направити кошти із районного бюджету на проведення робіт по реконструкції та ремонту будівель ЦРЛ, де замінено вікна, завершується ремонт у пологовому відділенні. На наступний рік планується замінити покрівлю даху медичної будівлі на шатрову.

У районному Будиноку культури встановлено металопластикові вікна, відремонтовано підлогу сцени, оновлюється  її одяг.

У Зіньківській дитячій музичній школі замінено вікна, а в Зіньківській центральній районній бібліотеці – повністю відремонтовано підвальне приміщення.

Також, за рахунок коштів із районного бюджету,  було здійснено капітальний ремонт покрівлі  районної адміністративної будівлі, замінено на металопластикові дверні блоки, вітражі та  вікна в залі засідань. Це далеко не повний перелік тих справ, які зроблено за рахунок коштів районного бюджету.

Хочу наголосити, що перелічені мною  цифри – це результат розуміння проблем, злагоджена робота 25 рад району, які об’єднують понад 350 депутатів.

 Міський, селищний, сільські голови, очолювані ними виконавчі комітети та апарати рад, не зважаючи на повсякденні труднощі, здатні вирішувати чимало інших проблем, котрі виникають все знову і знову. Велике спасибі за вашу повсякденну працю, за вашу турботу про людей.

 Ви – той наш актив, який своїми  організаційними діями оновлює картину сіл, міста, селища району: займається спорудженням та реконструкцією об’єктів соціальної сфери, ремонтом мереж водопостачання, ремонтом доріг, благоустроєм населених пунктів.

Ваша спільна діяльність і діяльність кожного депутата окремо вносить позитивні зміни в економічний і соціальний розвиток Зіньківщини.

 Підкреслюю, що саме таке усвідомлення завдань і обов’язку сприяє активній та результативній роботі районної ради. Так, впродовж року проведено 12 сесій районної ради, прийнято  221 рішення, затверджено 26 галузевих програм, покликаних сприяти прискоренню різних напрямків соціально – економічного та духовного розвитку краю.

Не буде перебільшенням, коли скажу, що за кожним рішенням районної ради – велика робота всіх депутатів. Тому в день свята демократії та народовладдя хочу щиро подякувати за сумлінну працю депутатам рад усіх рівнів.

Активну участь в житті Зіньківської громади бере народний депутат України Олег Іванович Кулініч. Результати його праці на Зіньківщині – чималі. За його  ініціативи та підтримки в районі вирішується ряд соціально – економічних питань. Так, нині майже завершений перший етап робіт із реконструкції спорткомплексу «Колос», для виконання якого з державної скарбниці виділено 868,1 тис грн., із районної – 571,2 тис.грн.. За ці кошти покрівля будівлі була замінена на шатрову, стіни утеплені, установлені пластикові вікна. Наступний етап – внутрішнє опорядження приміщень. Проект із ремонту спортивного залу виготолений. Вартість робіт складає близько 1,5 млн. грн.

У міський бюджет з державного було залучено більше 3 млн. грн. на реконструкцію каналізаційного колектора, а  у селищний –  для капітального будівництво КНС –  близько 2,9 млн.грн. З обласного бюджету залучено близько 800тис.грн. на розчистку річки Ташань, а на капітальний ремонт Покрівського сільського будинку культури – понад 200 тис.грн..

Зроблено не мало, але планів ще  більше.

Ми подали бюджетних запитів на 2017 рік Олегу Івановичу майже на 7 млн. грн.

З нагоди свята, щиро дякуємо Олегу Івановичу за допомогу, співпрацю, розуміння та підтримку.

Заручившись підтримкою депутатів обласної ради Олександра Олексійовича Путрі і Людмили Миколаївни Овчаренко, Зіньківська спеціалізована школа I-III ступенів №1  перемогла у обласному конкурсі на кращий опорний заклад, що дало можливість залучити додатково майже 2,8 млн.грн.  Будівля була укріплена новою відмосткою, встановлено металопластикові вікна та дверні блоки, відремонтовано харчоблок, встановлено нове обладнання для їдальні, закуплено нові меблі та відреставровано частину старих.  У опорній школі та її філіях запрацює 30 інтерактивних комплектів.

 За ініціативи районної ради та підтримки депутатів обласної ради до Центральної районної лікарні із дитячої обласної клінічної лікарні було передано модернізований рентгенівський комплекс РУМ-20М.

У рамках програми із забезпечення населених пунктів округу дитячими майданчиками, депутатами обласної ради Людмилою Овчаренко та Олександром Путрьою було встановлено футбольний майданчик із штучним покриттям  у селищі Опішня.

Щиро дякуємо обласним депутатам за підтримку, розуміння та дієвість.

Життя переконливо доводить, що справжнє самоврядування базується не на гарних словах, гучних закликах, а на цілеспрямованій щоденній праці, котра підтверджена результатом.

Окремі слова щирої вдячності за багаторічну сумлінну працю висловлюю сьогодні Вам, дорогі ветерани органів місцевого самоврядування нашого району.

Ваша самовіддана праця відзначилась вагомим внеском у виконання завдань соціально – економічного і культурного розвитку Зіньківщини.

Нехай нам стануть у нагоді Ваший досвід, вміння і мудрість.

На завершення хотілося б ще раз від усього серця побажати усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їх потреби та інтереси, міцного здоров’я, щастя і непохитної віри у щасливе майбутнє рідної Зіньківщини та України.

 Нехай день 7 грудня об’єднує нас у спільному прагненні зробити наші села, селище,  місто і всю Україну щасливими й багатими. Нехай цей урочистий день додасть усім вам сил і наснаги на добрі справи, впевненості у майбутньому нашої держави, порозуміння і єдності задля добра і благополуччя українського народу.

Щастя усім зіньківчанам, миру, добробуту, всіляких земних гараздів!