З нагоди відзначення Дня ліквідатора

14 грудня в Україні відзначається День учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей що відали свої життя та здоров’я заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству ще багато років.

Цього дня, в Зінькові відбулись  заходи по вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: скорботна хода центральною вулицею міста та мітинг-реквієм біля пам’ятника ліквідаторам – зіньківчанам на Меморіалі Вічної Слави, де відбулося  покладання квітів.

Заступник голови районної ради Сергій Загорулько, секретар Зіньківської міської ради Володимир Чикало, голова райдержадміністрації Віталій Панченко, голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Микола Фесик та інші звернулись до ліквідаторів зі словами вдячності  за їхній безцінний подвиг – оперативне приборкання невидимої, радіаційної стихії.

Нагадаємо, що вибух стався 26 квітня 1986 року в 1:23:47 у ході проведення проектного випробування турбогенератора №8 на 4 енергоблоці, чим був повністю зруйнований реактор. Будівля енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися.

Нині ведеться будівництво нового саркофагу на Чорнобильській АЕС. 29 листопада завершилось насування конструкції на 4-ий енергетичний блок станції. Орієнтовно будівництво планується завершити в 2017 році.

IMG_2282  IMG_2307 IMG_2330 IMG_2339