На засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

25 січня голова Зіньківської районної ради Сергій Нерозя провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. У роботі взяли участь керуючий справами виконавчого апарату районної ради Олександр Кеда, очільники міської, селищної та сільських рад, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, виконавчий апарат районної ради та інші.

На початку засідання до присутніх звернувся голова спостережної ради ПрАТ «Миргодський агрошляхбуд» Микола  Патенко, котрий проінформував про роботу організації у 2016 році та  ознайомив із перспективами на 2017 рік.

Відповідно до порядку денного  начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Слинько ознайомила присутніх із підсумками виконання зведеного бюджету району за 2016 року.

Про обсяги співфінансування закладів освіти і культури району на 2017 рік  інформували начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Дахно та начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Кімлик-Яроха відповідно.

Начальник Зіньківського відділення Гадяцької ОДПІ Сергій Жомір ознайомив присутніх із результатами декларування  доходів орендарів  земельних ділянок району. Запропонував співпрацю, задля збільшення надходжень до районного бюджету.

Про  специфіку  електронного декларування доходів за 2016 рік розповідав керуючий справами виконавчого апарату районної ради Олександр Кеда. Так, з 1 січня  2017 року, особи, зазначені у статті 3 Закону України “Про запобігання корупції”, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

На засіданні присутні ознайомились із умовами проведення та основними завданнями новоствореного районного конкурсу проектів розвитку громад Зіньківського району, який передбачає залучення коштів з районного бюджету на вирішення важливих соціальних проблем  місцевих громад.

Також, на координаційній раді, присутні керівники територіальних громад висловили активну позицію щодо необхідності скасування постанови від 15.12.2016 року №2210 «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України», адже в січні 2017 року в порівнянні з січнем 2016 року вартість електроенергії для вуличного освітлення збільшиться фактично в 5 разів, що є додатковим навантаженням на місцеві бюджети. Саме тому, присутніми  було вирішено направити  відповідний лист – прохання до Народного депутата України Олега Кулініча.

На завершення, Сергій Нерозя проінформував про утримання Зіньківського районного трудового архіву, створення госпітальних округів, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 932 та іншим.

У різному, начальник управління економічного та агропромислового розвитку і торгівлі райдержадміністрації Олена Вовк  ознайомила присутніх із сумами недоотриманих коштів (фактичними збитками)  місцевими бюджетами, у зв’язку із неповною сплатою орендної плати за користування земельними ділянками.