Пологове відділення повністю оновило свій вигляд

У пологовому відділенні Центральної районної лікарні закінчено капітальний ремонт. Так, як  будівля ЦРЛ була введена в експлуатацію  в далекому  1978 році, то потреба в такому ремонті виникла давно. Було замінено усі старі вікна та двері на сучасні енергозберігаючі, замінено стару електропроводку і водопровід. Також замість зношених та застарілих встановлено сучасні сантехнічні вузли (рукомийники, унітази та інше).

Сучасною кафельною плиткою облицьовано пологову залу, маніпуляційну, палату новонароджених, душову кімнату. Інші приміщення поштукатурені, пофарбовані та поклеєні шпалерою.

Підлога відділення отримала сучасний вигляд завдяки новій кафельній плитці та лінолеуму.

Для проведення такого ремонту було виділено 516 тис. грн., а саме: з районного бюджету – 498 тис. грн., з бюджетів сільських рад  – 18 тис. грн.

Крім того,  у пологове відділення придбано сучасне обладнання на суму 446 тис. грн.: 309 тис. грн. – із районного бюджету, 137 тис. грн. – із бюджетів сільських рад. На ці кошти придбано: інкубатор для новонароджених (348606 грн.), який призначений для захисту новонароджених від негативного впливу оточуючого середовища шляхом створення відповідного (комфортного) температурного режиму та вологості для дитини та ізоляції її від інфекції. Особливо необхідний інкубатор для недоношених новонароджених, які мають знижені адаптаційні можливості.

Фетальний монітор (37600 грн.) покликаний забезпечувати нагляд за плодом під час вагітності (вимірює частоту серцевих скорочень плоду, його рухову активність тощо).

Електроаспіратор – для видалення патологічного вмісту з дихальних шляхів новонароджених, діатермокоагулятор – для виконання малих хірургічних втручань та медичних маніпуляцій.

Також  для пологового відділення придбано нові ліжка на суму 48620 грн., м’який інвентар (матраци) на суму 29150 грн., два холодильника за 13000 грн., пральну машину – 6000 грн.

На протязі 2016 року районною радою було виділено 93 тис. грн. для забезпечення жінок безкоштовними наборами медикаментів  та виробами медичного призначення, які використовуються при народжені дитини, що виключило необхідність у придбанні їх породіллями за власні кошти.

Ці позитивні зміни в медичному обслуговуванні населення стали можливими завдяки розумінню керівництвом  районної ради пріоритетності збереження та відновлення здоров’я людей, особливо охорони материнства і дитини, що є основою для формування здоров’я майбутніх поколінь.

Активна позиція депутатів Зіньківської районної ради, переважної більшості сільських рад району, голови Зіньківської районної ради С.В. Нерозі, голів сільських рад, апаратів управління рад району забезпечили реалізацію тих цілей, які є найбільш актуальними для медицини на сьогодні.

Таким чином, в результаті ми отримали повністю оновлене відділення Центральної районної лікарні, яке здатне надавати допомогу при народженні на сучасному, якісному рівні.

Олександр Безпалий,

головний лікар ЦРЛ