На експеримент не згодні

Керівництво Гадяцького району вийшло до Департаменту охорони здоров’я  з пропозицією створити п’ятий експериментальний госпітальний округ із центром у Гадячі й запропонували включити до нього Гадяцький, Лохвицький і Зіньківський райони. Очевидно, що метою такої ініціативи є збереження районних лікарень. Але ж вони і так будуть функціонувати, проте як лікувальні заклади планового, а не екстреного характеру. Їх так само необхідно буде забезпечити сучасним обладнанням і фахівцями, щоб продовжувати надавати якісні медичні послуги. Дещо неправильним є й те, що думки мешканців і керівництва Лохвицького та Зіньківського районів ніхто не запитав.

Саме тому, нещодавно, голова Зіньківської районної ради Сергій Нерозя разом із головою постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмилою Овчаренко зустрілися з директором Департаменту охорони здоров’я Віктором Лисаком та його заступником Юрієм Курилком. На зустрічі також були присутні помічники народного депутата України Олега Кулініча Анатолій Шкарбан і Сергій Хрипко. Учасники зустрічі обговорювали ряд питань, у тому числі й доцільність такого експерименту.

— Ми не проти реформи, вона необхідна в галузі охорони здоров’я, особливо на вторинному рівні. Але не хочемо брати участь в експериментах, які ініціює голова Гадяцької РДА і які ускладнюють життя громади, — зазначає голова Зіньківської районної ради Сергій Нерозя. — Історично так склалося, що населення нашого району звикло їздити за спеціалізованою медичною допомогою у Полтаву, тож незрозуміло, навіщо людям перелаштовуватися і їхати до Гадяча. Тим більше, що транспортне сполучення з обласним центром для людей зручніше, ніж із Гадячем. І, наприклад, з Опішні до Полтави усього 40 км, а до Гадяча — 80 км.

Крім того, згідно з вимогами, викладеними у постанові Кабміну, зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентним радіусу зони обслуговування 60 км. Тож пропозиція голови Гадяцької РДА суперечить вимогам постанови Кабміну про умови створення госпітальних округів і не влаштовує ні громаду, ні депутатський корпус, ні керівництво Зіньківського району. Наша районна лікарня за рівнем оснащеності нічим не поступається гадяцькій. Тільки торік ми закупили обладнання майже на 2 млн грн, почали проводити ремонтні роботи, замінили частину вікон на енергозберігаючі, у цьому році продовжимо це робити. Одним словом, робимо все можливе для поліпшення умов обслуговування населення і не згодні на експерименти.

Під час зустрічі обговорювалася також проблема відсутності на периферії умов для молодих спеціалістів, яких дуже чекають.

Житло молодим спеціалістам, які потрібні району і приїжджатимуть на роботу, готові надати на  Зіньківщині, запевнив голова районної ради Сергій Нерозя.

— Ми звертаємося до керівництва Департаменту охорони здоров’я та Української медичної стоматологічної академії з проханням направляти медиків до нас, — говорить Сергій Васильович. — Зі свого боку ми гарантуємо створення усіх необхідних умов.

З метою інформування депутатів Полтавської обласної ради про хід медичної реформи, Людмила Овчаренко запропонувала розглянути дане питання на черговому засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я і соціального захисту населення.

Матеріал за інформацією

інтернет-видання “Полтавщина”