На сесії районної ради

На розгляд п’ятнадцятої сесії сьомого скликання районної ради, яка відбулась 21 лютого, було внесено 78 питань. Голова районної ради Сергій Нерозя, який відкрив та вів сесію, озвучив депутатські запити Людмили Коляди, Олексія Карпенка, Олени Педяш, Наталії Матвієнко, що надійшли до сесії та ознайомив із виконанням рішень по депутатським запитам Геннадія Хорошуна, Людмили Софієнко  та Валентини Бондаренко.

Наступне питання порядку денного стосувалось звіту про виконання районного бюджету за 2016 рік (інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Слинько). Так, дохідна частина районного бюджету загального фонду з врахуванням трансфертів за 2016 рік виконана в сумі 279 379,1 тис. грн. ( з них по загальному фонду – 271 083,9 тис. грн., по спеціальному фонду – 8 295,2 тис. грн.), по видатках у сумі 265 140,5 тис. грн. ( з них по загальному фонду – 242 844,2 тис.грн., по спеціальному фонду – 22 296,3 тис.грн.)

Заслухавши інформацію по підсумкам виконання програми економічного і соціального розвитку Зіньківського району за 2016 рік (ознайомлювала начальник управління економічного та агропромислового розвитку і торгівлі райдержадміністрації Олена Вовк),  Сергій Нерозя зауважив, що, на неодноразові звернення районної ради до голови райдержадміністрації Віталія Панченка про надання звіту про роботу виконавчої гілки району, не було  отримано  задовільної відповіді. Причиною не виконання букви  Закону, Віталій Григорович пояснює недостатність  зібраного матеріалу, але потрібною інформацією, як зрозуміли присутні,  вже володіє Олена Вовк. Виникає риторичне  питання, що тоді заважає голові РДА прозвітуватися?

Про районну програму забезпечення лікарів Зіньківського району службовим житлом на 2017-2020 роки розповідав головний лікар Центральної районної лікарні Олександр Безпалий. Так, програмою передбачено виділення із районного бюджету 800 тис. грн.  для придбання  двох службових квартир для лікарів, які будуть прийняті на постійне місце роботи на вакантні посади в заклади охорони здоров’я  району.

Після цього, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Кімлик-Яроха ознайомила депутатів із рішенням про  утворення комунального закладу «Зіньківський фізкультурно-спортивний заклад «Старт» Зіньківської районної ради Полтавської області», його статутом, структурою і граничною штатною чисельністю. Наголосила, що метою діяльності спортивного закладу є створення і забезпечення відповідних умов для задоволення інтересів населення району у сфері фізичної культури і спорту: створення культурно-оздоровчих аматорських об’єднань, секцій та команд з різних видів спорту, організація і проведення масових фізкультурно-оздоровчих і спортивних змагань та заходів. Рішенням сесії, завідувачем комунального закладу призначено Олександра Яременка.

На засіданні депутати затвердили рішення про внесення змін до діючих районних програм та затвердили новостворені районні програми: програми підтримки соціально вразливих верств населення Зіньківського району «Турбота»; розвитку освітньої галузі району; підтримки і розвитку культури; надання соціальних послуг соціально вразливим верствам населення на безоплатній основі; по виданню книги «Спортивна слава Зіньківщини»; інформатизації органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади Зіньківського району; забезпечення виконання Зіньківською районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень та інші.

Також, розглянули наступні питання: про затвердження статутів навчально-виховних комплексів району, методичного кабінету,  про районні премії, внесення змін до тарифів на роботи (послуги), що виконуються районним трудовим архівом, інше.

Відповідно до порядку денного начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Слинько проінформувала по рішеннях щодо внесення змін до показників районного бюджету на 2016 рік та  внесенням  змін до показників районного бюджету на 2017 рік.  Так,  планується розподілити вільні залишки районного бюджету, в сумі понад 10 млн. грн.,  на  наступні цілі: на оплату капітального ремонту по заміні дерев’яних віконних та дверних блоків на металопластикові  у Зіньківській центральній районній лікарні майже на 1,5 млн. грн., Зіньківському Центру первинної  медико-санітарної допомоги на придбання медичних препаратів для пільгової категорії населення (безоплатний та пільговий відпуск лікарських препаратів для певних категорій) – 100 тис. грн., на капітальний ремонт заповнення дверних та віконних прорізів «Зіньківська станція юних техніків» – понад 180 тис. грн., для реконструкції даху спортивного залу Зіньківської спеціалізованої школи I-III ступенів № 2  – понад 1,2 млн. грн., для капітального ремонту глядацького залу Зіньківського районного будинку культури – 1млн. грн., для проведення капітального ремонту спортивного майданчика зі штучним покриттям  – понад 600 тис. грн., для видання книги «Спортивна слава Зіньківщини» – понад 150 тис. грн. та інше.

Прийняли ряд рішень з  майнових питань та затвердили 35 технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

У питанні «Різне» присутні заслухали звіт про роботу депутатів Полтавської обласної ради Людмили Овчаренко та Олександра Путрі (із матеріалами звітів, бажаючі матимуть можливість ознайомитись на сайті районної ради). Голова районної ради Сергій Нерозя, міський голова Сергій Максименко та  селищний голова Світлана Маммадова подякували обласним депутатам за розуміння та підтримку у вирішенні проблем району, активну громадянську позицію, результативну роботу. Висловили надію на подальшу продуктивну та успішну співпрацю.