На презентації обласної програми

Відразу хочемо заспокоїти земляків: всупереч чуткам, які ширяться на Зіньківщині останнім часом, сміття зі Львова на територію району завозитися не буде. Подібна неправдива інформація, схоже, була викликана переглядом численних телесюжетів про те, як тверді побутові відходи зі Львова розповзаються по території всієї України, в тім числі і Полтавської області. Декілька таких «картинок» нещодавно мелькнуло у випусках новин.

Навпаки, як повідомив голова районної ради Сергій Нерозя, з часом ми станемо більш цивілізованими і позбавимось від несанкціонованих сміттєзвалищ на території району, всі полігони з твердими відходами матимуть паспорти, в іншому випадку, голів селищ чи міст штрафуватимуть на сотні тисяч гривень, приклад тому вже є – Диканський район.

Про все це йшлося на презентації обласної програми поводження з твердими побутовими відходами, яка днями відбулася в Гадячі, участь у її роботі взяли і зіньківчани – голова районної ради Сергій Нерозя, голова райдержадміністрації Віталій Панченко, міський голова Сергій Максименко.

Дана програма розрахована на 5 років, згідно неї на території області буде створено 5 субрегіонів, а із існуючих 674 сміттєзвалищ має залишитися 17 сучасних полігонів твердих побутових відходів, решту поступово закриють і рекультивують.

У кожному субрегіоні буде розроблено схеми санітарної очистки населених пунктів та логістичні схеми вивезення сміття. Наразі йде вибір земельної ділянки під проектування нового полігону твердих побутових відходів.

Для роздільного збирання відходів в області планується встановити 5193 контейнери. Для вирішення проблеми знадобиться також побудувати сортувальні комплекси, створити логістичні маршрути, придбати обслуговуючу техніку та охопити все населення.

За словами голови районної ради, наше міське комунальне підприємство вже готове надавати такі послуги в межах нашого району. Дані напрацювання вже є у Новосанжарському районі, все сміття збирається з прилеглих населених пунктів. Це дасть змогу зробити околиці Зінькова чистими. Нам залишається лише придбати необхідну кількість контейнерів та відпрацювати маршрути.

– Звичайно, – додав Сергій Нерозя, – реалізація даної програми – справа хороша, але не рік і не два людям доведеться звикати до культури поводження із сміттям; як і в Європі, до цього потрібно привчати, починаючи з дитячого садка, протягом років.

Дивлячись на те, скільки на сьогодні, навіть в нашому окремо взятому районі, несанкціонованих сміттєзвалищ, мішків зі сміттям в посадках та лісах, думається, вже давно назрів час переробляти тверді побутові відходи, а не захаращувати ними полігони та оточуюче середовище.

Матеріал за інформацією

районної газети “Голос Зіньківщини”

№16 (9198) від 28.02.17