Здаватися не готові

Оформляючи субсидію на житлово-комунальні послуги, чимало мешканців Ставківської сільської ради  у повідомлення про призначення субсидії виявили суму обов’язкової плати значно вищу від очікуваної. У деяких громадян через некоректну інформацію, яка невідомо звідки взялася, розмір щомісячної сплати за житлово-комунальні послуги був завищений на 400-500 гривень. Як виявилося потім, окремі недобросовісні приватні підприємці з Харківської області, а саме Герц Н.Г., Баклай А.Г., Яковенко Т.М., користуючись отриманою незаконним шляхом інформацією, при звіті у податкову інспекцію внесли у свої декларації фіктивні дані про доходи фізичних осіб. А щоб зрозуміліше, то заготовачі сільськогосподарської продукції вписали, як здавачів, близько двох десятків ставківців, хоча деякі з них взагалі ніякої худоби в господарстві не тримали роками.

На захист людей став депутат районної ради Микола Білик. Ще декілька місяців тому до сесії районної ради він подав депутатський запит, який було надіслано до Зіньківського відділення поліції. Отримана на нього відповідь не влаштувала заявників, тож голова районної ради Сергій Нерозя, нещодавно зібрав у своєму кабінеті, для з’ясування ходу вирішення проблеми , депутата районної ради Миколу Білика, начальника Зіньківського відділення поліції Ігора Гурина, начальника слідства Віктора Пшеничного, начальника Зіньківського відділення податкової інспекції Сергія Жоміра, начальника управління праці і соціального захисту населення Віктора Півня.

Як повідомив Ігор Гурин, постраждалі громадяни звернулися до поліції ще восени минулого року спершу з однією колективною заявою, потім ще з п’ятьма індивідуальними. Слідчими Зіньківського відділення поліції  було проведено всі необхідні першочергові слідчі дії та встановлено, що приватні підприємці мешкають на території іншої області, тому матеріали кримінальних проваджень за погодженням прокуратури Полтавської області було направлено до місцевої прокуратури по місцю проживання приватних підприємців для проведення подальших слідчих дій та прийняття рішень згідно чинного законодавства.

Ні Миколу Білика, ні Сергія Нерозю дана відповідь не задовольнила, бо постраждалі вже неодноразово зв΄язувалися  з харківським слідчим, який веде справу, він спершу йшов на контакт, а потім перестав брати слухавку. Вирішили при допомозі зіньківських правоохоронців направити депутатський запит у Харківську область. Згідно чинного законодавства, відповідь на запит надійде обов’язково.

Остаточну крапку у справі поставить суд. Гарантії, що в наступному році подібні шахраї, або навіть ці самі, знову не скористаються персоніфікованими даними тих чи інших зіньківчан немає. А роздобути їх зовсім не складно, бо копії ідентифікаційних кодів та паспортних даних вимагають всюди –  при укладені договорів із заготівельниками молоко продукції, у відділеннях банків, в податковій інспекції, у земельних службах і так далі. Тож присутні на зустрічі у голови районної ради просили зіньківчан бути обачними і не повідомляти  своєю конфіденційної інформації без потреби, оскільки таким чином на людину можна оформити значний кредит та використати ці дані в інших корисливих цілях.

  • Люди здаватися не готові, – сказав Микола Білик,- якщо винних не покарають, постраждалі готові до акцій протесту, але залишитися ошуканими та обдуреними вони не збираються.