На громадських зборах

14 березня, в районному Будинку культури, відбулися збори громадськості району за участю керівників органів місцевого самоврядування, державної влади, трудових колективів та ветеранських організацій. На порядку денному стояло одне питання – про створення госпітальних округів на території Полтавської області. Ця тема була на слуху у мешканців Зіньківщини, певно, саме тому, зала районного будинку культури була переповнена.

Відкрив та вів збори голова районної ради Сергій Нерозя. Він ознайомив присутніх із змістом листа директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктора Лисака. У ньому повідомляється, що представники Гадяцького району, зокрема, Гадяцька міська рада та Гадяцька районна державна адміністрація звернулися з проханням переглянути межі госпітальних округів та створити п’ятий округ з центром у місті Гадяч, в який увійдуть Гадяцький, Зіньківський та Лохвицький райони.  У проекті затверджені чотири центри госпітальних округів ( у містах Полтава,  Кременчук, Миргород та Лубни). Директор Департаменту попросив  громадськість району висловити думку стосовно пропозиції гадячан. Тож, на засіданні присутні близько двох годин обговорювали болюче для громадськості питання «Зіньківський район – з центром госпітального округу у м. Полтава чи у м. Гадяч?».

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Юрій Курилко детально і всебічно ознайомив із причинами створення округів і додав, що кожна громада має сама вирішити, яка лікарня буде в районі. Запевнив, що створення госпітальних округів дасть поштовх до розвитку медицини, тому жодна лікарня  в області закриватися не буде. На місцях залишиться планове лікування, котре має бути направленим на оздоровлення.  Висловив свої думки стосовно забезпечення медичних закладів кадрами та їх мотивуванням. Також додав, що Департамент охорони здоров’я завжди на стороні людей.

Далі слово мала присутня на зборах громадськості району депутат Полтавської обласної ради Людмила Овчаренко, котра нагадала, що нам випало жити в час реформ, і одна з них – нині проводиться у галузі медицини. Як голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я і соціального захисту населення  підкреслила основне завдання  реформи – створити умови, щоб якість медичного обслуговування була високою, а для цього, за словами Людмили Овчаренко має бути наявність кваліфікованих кадрів, їх мотивація, сучасні технології. Тому, зіньківчанам  потрібно бути в складі Полтавського госпітального округу, адже там працюють фахівці – практики, котрі більш повно забезпечені сучасним медичним обладнанням.

Депутат Полтавської обласної ради Олександр Путря, котрий виступав наступним, також сказав про те, що по всіх критеріях Зіньківський район має бути при Полтавському госпітальному окрузі з центром в місті Полтава. Зазначив, що у районі завжди надавався пріоритет розвитку медицини. Саме тому, у Зіньківській ЦРЛ розпочали капітальний ремонт, зміцнюють матеріально-технічну базу.

Головний лікар ЦРЛ Олександр Безпалий та головний лікар Центру ПМСД Андрій Рись повідомили, що всі медичні працівники  району підтримують те , щоб  Зіньківщина  входила до  Полтавського госпітального округу.

На зборах громадськості, також виступили Зіньківський міський голова Сергій Максименко, Опішнянський селищний голова Світлана Маммадова, заступник голови районної ради Сергій Загорулько, заступник міського голови Геннадій Хорошун, голова постійної комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, материнства, соціального захисту населення, культури, туризму, фізкультури і спорту Світлана Чикало, голова районної ради ветеранів Володимир Прислонський. Всі  підтримали думку , що слід приєднатися до Полтавського госпітального округу, оскільки там для мешканців Зіньківщини – відкриваються ширші можливості для лікування. Маршрут Зіньків-Полтава, на противагу – Зіньків-Гадяч, є  більш економічно вигідним, так  уже обслуговується автомобілем швидкої допомоги від обласного центру.

На сам кінець, голова районної ради Сергій Нерозя поставив на голосування проект рішення про входження Зіньківського району до госпітального округу з центром у м. Полтава. За даний проект рішення громадських зборів, присутні жителі району проголосували одноголосно.

P.S. Жаль, що голова Зіньківської РДА Віталій Панченко, так і не спромігся за все засідання висловити своє бачення ситуації, що призводила до наростання соціальної напруги на Зіньківщині.