Депутати висловили недовіру голові РДА

11 квітня відбулась шістнадцята (позачергова) сесія сьомого скликання Зіньківської районної ради. Із 34 –х депутатів районної ради, присутніх було– 33. Депутати вирішили провести закрите засідання сесії. У роботі пленарного засідання взяли участь депутат Полтавської обласної ради Людмила Овчаренко, представник служби безпеки України Олексій Дубров, служби цивільного захисту Олег Рись, заступник головного лікаря ЦРЛ з медичної частини Віра Водолага, начальник Зіньківського відділення Гадяцької ОДПІ Сергій Жомір, голови місцевих рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, керівники ЗМІ району.

На порядку денному було 15 питань. Голова районної ради Сергій Нерозя, який відкрив та вів сесію, оприлюднив інформацію про виконання рішення по депутатському запиту депутата районної ради Олексія Карпенка, щодо курсування автобуса по місту Зінькову.

Далі по питанню «Звіт голови райдержадміністрації про виконання програми економічного і соціального розвитку Зіньківського району та здійснення делегованих районною радою повноважень за 2016 рік» інформував голова Зіньківської районної державної адміністрації Віталій Панченко. Чимало гострих запитань виникло у депутатів райради до доповідача. Зокрема, Олексій Карпенко цікавився тим, чому у голови райдержадміністрацій до сьогодні не призначені заступники, хоча конкурс на заміщення цих посад відбувся в минулому році, та чому немає належної співпраці із районною радою. Депутат районної ради Геннадій Хорошун висловив невдоволення щодо пасивної позиції очільника РДА стосовно питання ремонту мосту у селі Ступки, а Олександр Яременко – хотів почути інформацію про те, в яких населених пунктах та господарствах району побував Віталій Панченко та чи проводив зустрічі із мешканцями району чи працівниками агроформувань. Таких відповідей, які б дали конкретну, професійну та вичерпну інформацію депутатам від доповідача – не надійшло. Депутат районної ради Віктор Давидко відкрито сказав про те, що голова РДА, на його думку, не відповідає займаній посаді, нічого не робить для розвитку Зіньківського району.

В підсумку було визнано роботу голови Зіньківської районної державної адміністрації Панченка В.Г. – незадовільною. Принагідно сказати, що з часу призначення на посаду Панченка В.Г. у 2015 році, він вперше звітувався перед депутатським корпусом, хоча, згідно чинного законодавства, повинен це робити щорічно.

Як наслідок, депутати районної ради перейшли до розгляду питання про висловлення недовіри голові Зіньківської районної державної адміністрації Панченку В.Г. Відбулося таємне голосування. Депутати затвердили протокол «Про висловлення недовіри голові Зіньківської районної державної адміністрації  Панченку Віталію Григоровичу». Зокрема, за висловлення недовіри голові РДА Віталію Панченку, депутати  проголосували «за» – 31, «проти» – 1, «утрималися» – 1.

Далі було розглянуто фінансові питання, виконання районних програм та внесення змін до них, інше.

Районна рада також вирішила уповноважити представляти  Зіньківський  район у складі Госпітальної ради Полтавського госпітального округу: голову районної ради Сергія Нерозю та головного лікаря Зіньківської ЦРЛ Олександра Безпалого.

На завершення, депутати районної ради підтримали депутатський запит депутата районної ради Миколи Білика  стосовно внесення до декларацій неправдивих даних про доходи жителів Зіньківського району.