Віч на віч із радіацією

26 квітня Україна відзначає 31-шу річницю катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.

З нагоди події, в Зінькові відбулись заходи по вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: скорботна хода центральною вулицею міста та мітинг-реквієм біля пам’ятника ліквідаторам – зіньківчанам на Меморіалі Вічної Слави, де пройшла поминальна панахида та  покладання квітів.

Заступник голови районної ради Сергій Загорулько, секретар Зіньківської міської ради Володимир Чикало та  голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Микола Фесик звернулись до ліквідаторів зі словами вдячності за їхній безцінний подвиг – оперативне приборкання невидимої, радіаційної стихії. Згадали хвилиною мовчання і про тих, хто захистивши людство від «пекельного атому», відійшов за межу вічності.

Нагадаємо, що вибух стався 26 квітня 1986 року в 1:23:47 у ході проведення проектного випробування турбогенератора №8 на 4 енергоблоці, чим був повністю зруйнований реактор. Будівля енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. На боротьбу із «пекельним атомом» із Зіньківщини було залучено близько 300 ліквідаторів (з них 4 військових, що пройшли Афганську війну). У зв’язку із подіями, Зіньківщина прийняла 108 переселенців із забруднених територій (Київської, Волинської, Житомирської, Рівненської областей). 6 травня 1986 року небезпеку від вибуху вдалося ліквідувати. Станом на 1.04.17 року у Зіньківському районі проживає 184 ліквідатори, 13 вдів та 50 дітей учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.