На порядку денному – внесення змін до районних програм

Ціла низка питань розглядалась на засіданні постійної комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, материнства, соціального захисту населення, культури, туризму, фізкультури і спорту, яка проходила під головуванням Світлани Чикало. У роботі взяли участь голова районної ради Сергій Нерозя, його заступник Сергій Загорулько, міський та сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники апарату районної ради, інші.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Дахно, котрий інформував по перших питаннях порядку денного, ознайомив присутніх із пропозиціями щодо оптимізації загальноосвітніх закладів району та з ходом виконання районної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2019 роки.  Після детального обговорення, депутати винесли проекти рішень на розгляд чергової сесії районної ради.

Про хід виконання районної програми з реалізації молодіжної політики, підтримки сім΄ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2016-2019 роки розповідала начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Кімлик-Яроха. Так, у 2016 році відділом було використано запланованих на програму 30 тис. грн.  Проведено заходи, семінари, тематичні вечори. Депутати підтримали даний проект рішення, а також проекти рішень щодо внесення змін до програми розвитку культури і туризму на 2017 рік, внесення змін до програми розвитку фізичної культури і спорту в Зіньківському районі на 2017-2020 роки, затвердили положення комунального закладу «Районна централізована бібліотечна система» Зіньківської районної ради Полтавської області, тощо.

Після цього присутні заслухали інформацію начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віктора Півня щодо ходу виконання програми підтримки соціально вразливих верств населення Зіньківського району на 2015-2017 роки «Турбота». Зазначив, що у 2016 році із районного бюджету на проведення заходів по даній Програмі виділено понад 100 тис. грн. Крім того, за надані послуги приміського автобусного сполучення було виділено 140 тис. грн., за послуги зв’язку для пільгових категорій населення – 128,7 тис. грн.., на одноразову матеріальну допомогу – 135 тис. грн. Потім проінформував про необхідність внесення змін до програми «Турбота» на 2017 рік. У своєму виступі наголосив, що далеко не всі райони здійснюють відшкодування за перевезення пільгових категорій в приміському автомобільному транспорті за рахунок коштів районного бюджету.

На постійній комісії районної ради депутати ознайомились із рядом інших питань: введенням додаткової штатної одиниці до відділу освіти райдержадміністрації, затвердження структур та штатної чисельності комунального закладу «Зіньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Зіньківської районної ради, тощо.

Потому начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Слинько проінформувала про виконання районного бюджету за I квартал 2017 року та внесеними  зміни до показників районного бюджету на 2017 рік.

На завершення депутати взяли до відома лист заступника голови – керівника апарату Полтавської обласної державної адміністрації Миколи Білоконя  «Щодо дотримання культурних прав і свобод громадянина», ознайомились із відповідями відділу освіти райдержадміністрації на депутатські запити депутатів районної ради Наталії Матвієнко і Олени Педяш та розглянули пропозицію головного лікаря центральної районної лікарні Олександра Безпалого щодо створення робочої групи ЦРЛ по реформуванню вторинного рівня медицини лікувального закладу.