На постійній комісії районної ради

10 травня, під головування Івана Гришка, відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, екології, охорони навколишнього природного середовища та раціонального природокористування. У роботі взяли участь голова районної ради Сергій Нерозя, його заступник Сергій Загорулько, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники апарату районної ради, інші.

Відповідно до порядку денного, депутати розглянули інформацію та пропозиції Зіньківської райдержадміністрації щодо виконання рекомендацій комісії від 16.02.2017 року «Про листи Зіньківсьої спеціалізованої школи I-III ступенів № 2 щодо створення ботанічних пам’яток природи місцевого значення» (по питанню інформував керівник апарату райдержадміністрації Анатолій Водолага).

Про розрахунок за оренду земельних ділянок (паїв) сільськогосподарськими формуваннями району за 2016 рік розповідав начальник відділу організації виробництва і переробки с/г продукції, маркетингу і цивільного захисту управління економічного та агропромислового розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Віктор Бойко. У виступі наголосив, що в 2016 році сільськогосподарськими формуваннями району було сплачено 181,7 млн. грн. орендної плати.

Потому керівник апарату райдержадміністрації Анатолій Водолага проінформував про стан дотримання законодавства в питанні оренди земель водного фонду за 2016 рік, а начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Слинько ознайомила із виконанням районного бюджету за I квартал 2017 року та внесенням змін до показників районного бюджету на 2017 рік.

На засіданні постійної комісії депутати прийняли до відома текст звернення до керівництва держави щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами (інформував керуючий справами виконавчого апарату районної ради Олександр Кеда). У зверненні, повідомив доповідач, йде мова про те, що головною проблемою  місцевого самоврядування є відсутність у територіальних громадах права розпоряджатися землею за межами населених пунктів. Саме вони найбільш зацікавлені надавати землю в оренду найефективнішому господарю за найвигіднішою ціною та для збереження її родючості.

На завершення присутні розглянули 18 технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.