Розглянули ряд бюджетних питань

12 травня, під головуванням Геннадія Хорошуна, відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та управління майном. У роботі взяли участь голова районної ради Сергій Нерозя, його заступник Сергій Загорулько, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники апарату районної ради, інші.

Відповідно до порядку денного директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Зіньківського району Людмила Косяк звернулась з проханням до членів комісії звільнити від плати за соціальні послуги, що надаються пунктом прокату технічних та інших засобів реабілітації у відділенні адресної натуральної та грошової допомоги, пенсіонерів та інвалідів незалежно від сімейного стану. Депутати підтримали проект рішення та вирішили внести його на розгляд президії та чергової сесії районної ради.

Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Зіньківського району за I квартал 2017 року інформувала головний спеціаліст відділу економіки, торгівлі, економічного аналізу та бухгалтерського обліку Управління економічного та агропромислового розвитку і торгівлі Лариса Сербин. У виступі підвела підсумки по кожному напрямку Програми, зупинилась на досягненнях та недоліках в роботі. Також, ознайомила із станом та перспективами залучення інвестицій в економіку району. Зазначила, що протягом 2017 року в районі планується реалізувати інвестиційні енергоефективні та енергозберігаючі проекти, проекти соціального спрямування та розвитку інфраструктури району. Так, за сприяння Фонду розвитку територій області в 2017 році на території Зіньківського району планується реалізувати 16 проектів загальною вартістю близько 2, 2 млн. грн. За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в сумі понад 1,5 млн. грн., коштів обласного бюджету на виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг загального користування, доріг та вулиць комунальної власності в населених пунктах загальною вартістю  понад 2,5 млн. грн., за підтримки обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі понад 1 млн. грн., в результаті перемоги в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області – понад 1,3 млн. грн.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Слинько проінформувала про виконання районного бюджету за I квартал 2017 року .

Після цього ознайомила із внесеними змінами до показників районного бюджету на 2017 рік. Так, за рахунок розподілу вільного залишку бюджетних коштів, із районного бюджету планується виділити близько 4 млн. грн., які буде направлено на видатки по установах охорони здоров’я –2 млн. грн., культури – близько 680, 0 тис. грн., освіти – близько 371 тис. грн., управління соціального захисту населення – близько 173 тис. грн., відділу управління майном – 291 тис. грн., на виконання програми забезпечення виконання Зіньківською РДА делегованих їй районною радою повноважень – 400 тис.грн. Кошти вільного залишку будуть використані на оплату праці з нарахуваннями працівникам Зіньківської ЦРЛ та Зіньківського ЦПМСД, на придбання службового автомобіля, обладнання і предметів довгострокового користування, капітальний ремонт приміщень хірургічно-травматологічного відділення ЦРЛ, закупівлю комп’ютерної техніки і холодильників, на відшкодування пільгових медикаментів для хворих на онкологічні захворювання ЦПМСД; оплату послуг обслуговування котелень і теплогенераторних у загальноосвітніх школах та дошкільних закладах, придбання продуктів харчування Зіньківських ДНЗ № 1 та № 2, реконструкцію спортивного майданчика з улаштуванням штучного покриття опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа I-III ступенів № 1»; капітальний ремонт фасаду, покрівлі та благоустрій прилеглої території будівлі комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Зіньківська дитяча музична школа», капітальний ремонт приміщення спортивного залу та зовнішнє опорядження будівлі по вул. Першотравнева, придбання вуличних тренажерів, проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту; на компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян, для придбання велосипедів для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома; на проведення капітального ремонту приміщення залу засідань по вул. Воздвиженській, 40, інше.

Під час засідання комісія розглянула проекти рішень щодо внесення змін до районних Програм: економічного і соціального розвитку Зіньківського району на 2017 рік, забезпечення виконання Зіньківською РДА делегованих їй районною радою повноважень на 2017 рік, до місцевої соціальної програми цивільного захисту Зіньківського району на 2016-2020 роки, підтримки та розвитку культури і туризму на 2017 рік, розвитку фізичної культури і спорту в Зіньківському районі на 2017-2020 роки, підтримки соціально вразливих верств населення Зіньківського району на 2015-2017 роки «Турбота», розвитку місцевого самоврядування у Зіньківському районі на 2016-2017 роки.

Потому депутати ознайомились та внесли на розгляд президії та чергової сесії районної ради ряд майнових питань, інше.