На черговій сесії районної ради

16 травня, в оновленому залі засідань, відбулась сімнадцята сесія сьомого скликання Зіньківської районної ради. У роботі пленарного засідання взяли участь голови місцевих рад, керівники управлінь,  відділів,  структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, керівники ЗМІ району, інші.

На порядку денному було 52 питання. Голова районної ради Сергій Нерозя, який відкрив та вів сесію, повідомив про кадрові зміни в районі. Так, на посаду начальника Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділу поліції Головного управління національної поліції в Полтавській області призначений капітан поліції Андрія Власенко. Також, кадрові зміни відбулись у Зіньківській РДА, а саме: розпорядженням Президент України від 11 травня 2017 № 98/2017 рп року прийнято відставку голови Зіньківської районної державної адміністрації Віталія Панченка.  Виконання обов’язків голови покладено на керівника апарату Зіньківської РДА Анатолія Водолагу.

Після чого, головуючий привітав депутатів району із здобуттям почесного третього місця на обласному чемпіонаті зі спортивного орієнтування серед депутатів рад усіх рівнів Полтавської області. Депутатам районної ради Світлані Чикало та Людмилі Кімлик-Ярохі  вручив  грамоти та медалі за  перше та друге місце відповідно.

На початку розгляду питань порядку денного було обговорено інформацію про виконання рішень по депутатських запитах депутатів районної ради Людмили Коляди, Наталії Матвієнко та Олени Педяш

Далі про мережу навчальних закладів Зіньківського району та хід виконання районної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2019 роки прозвітував начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Дахно.

На сесії депутати підтримали зміни до програми економічного і соціального розвитку Зіньківського району на 2017 рік, до програми забезпечення виконання Зіньківською РДА делегованих їй районною радою повноважень на 2017 рік (інформував керівник апарату райдержадміністрації Анатолій Водолага) та зміни до програми підтримки та розвитку культури і туризму на 2017 рік, до програми розвитку фізичної культури і спорту в Зіньківському районі на 2017-2020 роки, затвердили Положення комунального закладу «Районна централізована бібліотечна система» Зіньківської районної ради Полтавської області, ввели додаткові штатні одиниці до районних закладів культури (ознайомлювала начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту райдержадміністрація Людмила Кімлик-Яроха).

Потому присутні заслухали інформацію начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віктора Півня щодо ходу виконання програми підтримки соціально вразливих верств населення Зіньківського району на 2015-2017 роки «Турбота». Він зазначив, що у 2016 році із районного бюджету на проведення заходів по даній Програмі виділено понад 100 тис. грн. Крім того, за надані послуги приміського автобусного сполучення було виділено 140 тис. грн., за послуги зв’язку для пільгових категорій населення – 128,7 тис. грн.., на одноразову матеріальну допомогу – 135 тис. грн. Потім проінформував про необхідність внесення змін до програми «Турбота» на 2017 рік. У своєму виступі наголосив, що далеко не всі райони здійснюють відшкодування за перевезення пільгових категорій в приміському автомобільному транспорті за рахунок коштів районного бюджету.

Відповідно до порядку денного директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Зіньківського району Людмила Косяк звернулась з проханням до депутатів звільнити від плати за соціальні послуги, що надаються пунктом прокату технічних та інших засобів реабілітації у відділенні адресної натуральної та грошової допомоги, пенсіонерів та інвалідів незалежно від сімейного стану.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Слинько проінформувала про виконання районного бюджету за I квартал 2017 року та ознайомила із внесеними змінами до показників районного бюджету на 2017 рік. Так, за рахунок розподілу вільного залишку бюджетних коштів, із районного бюджету планується виділити близько 4 млн. грн., які буде направлено на видатки по установах охорони здоров’я –2 млн. грн., культури – близько 680, 0 тис. грн., освіти – близько 371 тис. грн., управління соціального захисту населення – близько 173 тис. грн., відділу управління майном – 291 тис. грн., на виконання програми забезпечення виконання Зіньківською РДА делегованих їй районною радою повноважень – близько 400 тис. грн. Кошти вільного залишку будуть використані на оплату праці з нарахуваннями працівникам Зіньківської ЦРЛ та Зіньківського ЦПМСД, на придбання службового автомобіля, обладнання і предметів довгострокового користування, капітальний ремонт приміщень хірургічно-травматологічного відділення ЦРЛ, закупівлю комп’ютерної техніки і холодильників, на відшкодування пільгових медикаментів для хворих на онкологічні захворювання ЦПМСД; оплату послуг обслуговування котелень і теплогенераторних у загальноосвітніх школах та дошкільних закладах, придбання продуктів харчування Зіньківських ДНЗ № 1 та № 2, реконструкцію спортивного майданчика з улаштуванням штучного покриття опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа I-III ступенів № 1»; капітальний ремонт фасаду, покрівлі та благоустрій прилеглої території будівлі комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Зіньківська дитяча музична школа», капітальний ремонт приміщення спортивного залу та зовнішнє опорядження будівлі по вул. Першотравнева, придбання вуличних тренажерів, проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту; на компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян, для придбання велосипедів для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома; на проведення капітального ремонту приміщення залу засідань по вул. Воздвиженській, 40, інше.

На сесії депутати ознайомились із рядом інших питань: введенням додаткових штатних одиниць до відділу освіти райдержадміністрації, затвердження структур та штатної чисельності комунального закладу «Зіньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Зіньківської районної ради, зверненням до керівництва держави щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами, затвердження списку присяжних Зіньківського районного суду Полтавської області, тощо. Також, розглянули ряд майнових питань, затвердили технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок та опрацювали два депутатські запити: Олексія Карпенка і Володимира Кулібаби

Після чого голова ради районної організації ветеранів Володимир Прислонський висловив слова вдячності всьому депутатському корпусу, головам рад району за підтримку в проведенні заходів приурочених 30-тій річниці від дня заснування Зіньківської районної організації ветеранів. Далі волонтер Громадського об’єднання учасників АТО «Українці разом» Світлана Даценко вручила подяки головам сільських рад та депутатам районної ради за небайдужість та підтримку волонтерського руху на Зіньківщині.