Побували на навчальному семінарі

20 червня в м. Полтава відбувся перший навчальний семінар для локальних груп консультантів з теми: «Бюджет участі Полтавської області».

Під час навчання понад 90 учасників ознайомились з основними положеннями, принципами, хронологією, етапами Бюджету участі Полтавської області та мали можливість розробити майбутні проекти. Зіньківщину на семінарі представляли депутат районної ради, заступник міського голови Геннадій Хорошун, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Олександр Кеда та координатор районного ресурсного центру територіальних громад району Інна Золочевська.

Бюджет участі – це інструмент взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, спрямований на залучення жителів області до активної участі в сферах економічного, соціального, гуманітарного та культурного розвитку громад. Реалізується в межах області вперше в Україні. Взяти участь у Програмі може кожен мешканець Полтавщини віком від 16 років. Для цього автор розробляє проект та його кошторис, загальною вартістю до 100 тисяч гривень, збирає 30 підписів на підтримку своєї ідеї, самостійно просуває проект серед населення. Теми проектів – енергозбереження, безпека та громадський порядок, навколишнє середовище, комунальне господарство, культура, освіта, спорт та туризм. Проекти-переможці щороку визначаються відкритим голосуванням жителів Полтавської області (онлайн або фізично у пункті супроводу) та фінансуються 50/ 50 з обласного та місцевого бюджетів.

Інформацію для матеріалу використано

із офіційного веб-сайту