На порядку денному – бюджетні питання

3 липня відбулась робоча нарада з питань аналізу проектних ставок земельного податку на 2018 рік на території району.

Як зазначив голова районної ради Сергій Нерозя – така зустріч проводиться з метою вивчення збільшення можливостей надходжень до місцевих бюджетів. Пояснив, що підхід у цьому напрямку повинен бути спільним.

Присутні на засіданні представники рад Зіньківщини погодились із очільником району. В результаті – Зіньківській райдержадміністрації було запропоновано підготувати відповідні робочі рекомендації.

Заступник начальника – начальник Зіньківського відділення Гадяцької ОДПІ Сергій Жомір проаналізував діючі та проектні ставки земельного податку місцевих рад. Наголосив, що робота депутатського корпусу районної ради та громад району – нині достатньо злагоджена. Прикладом такої співпраці слугує зайняте Зіньківським районом перше місце за результатами I кварталу 2017 року в рейтингові «Соціально-економічний розвиток районів та міст області» напрямку «Фінансова самодостатність».

Потому Сергій Нерозя повідомив присутнім, що, за сприяння народного депутата України Олега Кулініча, на соціально-економічний розвиток району із державного бюджету виділена субвенція в сумі понад 5 млн. грн. Ще 4 млн. 600 грн. надійде із державного бюджету до кінця липня 2017 року.

Із новоствореною обласною Програмою «Бюджет участі Полтавської області», її основними положеннями, принципами, хронологією та етапами ознайомлював представників місцевих рад заступник голови районної ради Сергій Загорулько. Так, взяти участь у Програмі може кожен мешканець Полтавщини віком від 16 років. Для цього він розробляє проект та його кошторис, загальною вартістю не більше 100 тисяч гривень, збирає 30 підписів на підтримку своєї ідеї, самостійно просуває проект серед населення. Проекти-переможці щороку визначаються відкритим голосуванням жителів Полтавської області (онлайн або фізично у пункті супроводу) та фінансуються 50/ 50 з обласного та місцевого бюджетів. Наголосив, що на Зіньківщині локальна група Програми вже створена.

На робочій нараді присутні, також, обмінялись досвідом з ряду інших питань.