Кардіографи – в Опішню

Микола Іванович Свищ у Опішнянській лікарні пацієнт частий. Сімейний лікар Володимир Вовк, як таблицю множення, знає напам’ять усі його хвороби, а вони доволі серйозні. Сьогодні ось знову турбує серце, а коли болить нестерпно, то не залишається навіть сил будувати прогнози від чого саме – від віку чи погоди. І все ж у нього, як не боліло, вистачило снаги пожартувати, назвавши себе везунчиком, бо він став першим пацієнтом, якого сімейна медсестра Дарина Пайцун підключила до  діагностичного апарату -дванадцятиканального стаціонарного кардіографа, щойно врученого селищній лікарні.

Минулої середи Опішнянській амбулаторії сімейної медицини було доставлено  ще й мобільний одноканальний кардіограф, обидва апарати селищним медикам привезли головний лікар Зіньківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Андрій Рись, депутат обласної ради Людмила Овчаренко, голова районної ради Сергій Нерозя.

Головний лікар Опішнянської лікарні Олена Дригоза розповіла про незручності в роботі, які були викликані відсутністю даної медапаратури, та разом з колегами-лікарями на прохання голови районної ради розповіла про проблеми установи. Одна з них – відсутність чергового лікаря, утримувати якого не дозволяє кількість койкомісць, та відсутність ліфтера. А як, наприклад,  людині з переломом ноги дістатися самотужки на другий поверх до травматолога, хіба хтось на руках винесе?

Сергій Нерозя підтримав лікарів у обох питаннях і пообіцяв допомогти, адже наявність чергового лікаря у нічний час та вихідні дасть змогу приймати та утримувати нетранспортабельних пацієнтів у селищній лікарні до покращення їхнього стану, і лише після того направляти у профільні відділення інших медичних установ.

Олена Дригоза подякувала депутатам та голові районної ради, депутату обласної ради Людмилі Овчаренко за постійну допомогу лікарні,  у минулому році це був ремонт приміщення та заміна вікон на 2-му поверсі, придбання медобладнання – в цьому році (кошти районного бюджету та кошти фонду депутата обласної ради).

– Вперше за останні роки,- додав Андрій Рись, – 15 тисяч гривень на придбання медапаратури для своєї  лікарні виділила й Опішнянська селищна рада.

Матеріал використано

із районної газети