Єдиною командою

Така велика сума коштів, залучених народним депутатом Олегом Кулінічем з державного бюджету, зайшла цього року на Зіньківщину, що районній владі тільки встигай тримати на контролі їх ефективне освоєння та контролювати хід проведення робіт. А якщо до 10 мільйонів цих коштів додати ще й співфінансування з районного та сільських бюджетів, спрямованих на дофінансування ряду грандіозних проектів, то сума буде ще переконливішою.

Минулого понеділка голова районної ради Сергій Нерозя провів оперативну нараду з виконуючим обов’язки голови райдержадміністрації Анатолієм Водолагою, першим заступником голови райдержадміністрації Миколою Хоменком, начальником відділу освіти РДА Юрієм Дахном, головним лікарем Центральної районної лікарні Олександром Безпалим, за участю помічника народного депутата Сергія Хрипка, де були конкретизовані роботи по кожній галузі та строки їх виконання. Так, по освітянській галузі, наголосив Сергій Нерозя, роботи потрібно завершити до початку навчального процесу.

Як повідомив начальник відділу освіти Юрій Дахно, на початок цього тижня відділом освіти вже освоєно близько чотирьох мільйонів гривень. З них на будівельні роботи – 3,388 млн. грн., а на придбання технологічного обладнання їдалень і комп’ютерної техніки 686 тис. грн. Кошти направлено на будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям у Покровській школі, реконструкцію спортивного майданчика з улаштуванням штучного покриття опорного закладу “Зіньківська спеціалізована школа 1-3 ступенів №1”, реконструкцію даху спортивного залу школи №2 міста, заміну віконних та дверних блоків в Пишненківській, Покровській, Шилівській, Удовиченківській, Дейкалівській, Опішнянській, Великопавлівській школах,  опорному закладі міста Зінькова, Ставківському НВК, дошкільних закладах міста Зінькова і Станції юних техніків.

Освоєно кошти в розмірі 200 тис. грн. на удосконалення навчальної бази із предмету «Захист Вітчизни» опорного закладу м. Зінькова.

Буде проведено капітальний ремонт заповнень віконних та дверних прорізів будинків дитячої та юнацької творчості м. Зінькова та смт Опішня, Зіньківської школи №2.

Придбано 19 ноутбуків, 2 мультимедійних комплекси з мультимедійними дошками, 6 мультимедійних комплексів з екранами, комплект звукопідсилюючої апаратури, 5 холодильників, 3 морозильні камери, 5 газових та 2 електричні плити, електричний харчовий казан, 10 електричних м’ясорубок, 2 принтери у 22 школи та 18 дошкільних закладів.

Триває процес придбання меблів, облаштування їдалень посудом і технологічним обладнанням. До 1 вересня планується завершити всі роботи і обладнання доставити у заклади освіти.

Продовжуються, розпочаті ще в минулі роки, роботи по Зіньківській лікарні. З початку поточного року відремонтовано 550 квадратних метрів м’якої покрівлі на суму 65 тисяч гривень (перехід між поліклінікою та пральня). Планується продовжити ремонт м’якої покрівлі над поліклінікою та господарчими будівлями. Надійшли кошти на реконструкцію покрівлі головного корпусу у вигляді шатрової на суму 1,5 мільйонів гривень.

Проведено заміну вікон на суму 1,4 млн. грн. та триває ремонт внутрішніх каналізаційних мереж. Закуплено обладнання для підрозділів Центральної районної лікарні більше, як на 700 тис. грн., оголошено тендер на придбання 5 стоматустановок, які будуть передані у сільські амбулаторії району.

Найбільшою нашою проблемою в останні роки, та що там роки, – десятиріччя, – був стан автомобільних доріг в районі. Дякуючи зусиллям народного депутата Олега Кулініча, при підтримці районної та сільських рад на Зіньківщині вже ведуться ремонти доріг по трьох “сільських” напрямках – Пишненки-Покровське, Зіньків -Удовиченки та Зіньків – Лютенські Будища – Бірки, та продовжується ремонт об’їзної дороги. На об’їзній дорозі самохідною фрезою вже зняли останню частину верхнього шару покриття протяжністю 1,5 кілометрів, додатково завозять фрезмат, автогрейдером розрівнюють і утрамбовують катком. Планується найближчими днями повністю покласти асфальт уже на всій довжині дороги. А це – близько 6 кілометрів.

 – Нарешті ми розпочали роботи ще по двох проблемних напрямках в Зіньківському районі, який украй потребує ремонту, – говорить народний депутат України Олег Кулініч, – це дорога Зіньків – Тарасівка – Удовиченки. Відповідно до дефектного акту, для відновлення асфальтового покриття даної траси необхідно 5,111 млн. грн. Частину цієї суми на умовах співфінансування надала Удовиченківська сільська рада. Місцеві депутати виділили 930 тис. грн. Найближчим часом має відбутися й сесія Тарасівської сільради. Тут депутати планують надати кошти в сумі 400 тис. грн. Ремонт дороги виконуватиме філія «Котелевський райавтодор» ДП «Полтавський облавтодор». Її керівник, оглядаючи стан цього автошляху, зауважив, що останній не просто жахливо виглядає – його фактично немає. Цю дорогу ніхто не ремонтував уже 30 років, на неї просто не звертали уваги в районі. Не зрізали обочини, тому на дорозі стояла вода. Але наразі вже є фінансування, спеціалісти, техніка. Тому сподіваюся, що роботи тут будуть якісно виконані.

Мені дуже приємно, що все, що ми запланували щодо ремонту доріг у Зіньківському районі, йде за планом. Можливо, не так швидко, як хотілося б людям, зважаючи на обсяг робіт, їх кошторис, технічні та бюрократичні труднощі. Однак складеного графіка ми дотримуємося.

Розпочато роботи і ще за одним проблемним напрямком – Зіньків – Лютенські Будища – Бірки. У Лютенсько-Будищанській сільській раді рішення про співфінансування робіт уже є, на черзі – рішення бірківських депутатів. Згідно з дефектним актом, відновлення асфальту на цій автодорозі обійдеться у близько 3 млн. грн. Лютенсько-Будищанська сільрада уже виділила 500 тис. грн., Бірківська планує надати таку ж суму, – говорить Олег Кулініч.

Двічі на тиждень керівництвом району заплановано проведення оперативних нарад, на яких озвучуватиметься хід виконання робіт, по мірі виникнення вирішуватимуться проблемні питання.

Матеріал використано

із районної газети

“Голос Зіньківщини”