«…Аби жовто-блакитні кольори не знали поруч стрічечки скорботи…»

В історії українського народу є багато важливих дат, але особливі серед них –  ті доленосні події, які проклали шлях до незалежності України.

Сьогодні, 22 січня біля районної ради зібралися зіньківчани для відзначення символічної дати та вшанування пам’яті тих, хто до останніх днів свого життя боровся за вільну і соборну Україну.

Участь у заході взяли заступник голови районної ради Сергій Загорулько, виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Анатолій Водолага, секретар міської ради Володимир Чикало, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Хоменко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Геннадій Хорошун, начальник управління соціального захисту населення Зіньківської райдержадміністрації Віктор Півень.

Заступник голови районної ради Сергій Загорулько виступив перед присутніми та наголосив на тому, що українці пройшли нелегкий шлях державотворення, згадав про тих, хто впевнено та рішуче боровся і бореться за вільну і Соборну Батьківщину, назвав їх поіменно: Іван Матвієвський, Микола Рясков, Віталій Кузьменко, Вадим Мирінець, Роман Яковець – ті, хто ціною власного життя поплатився за мир і спокій в неньці-Україні, «…Аби жовто-блакитні кольори не знали поруч стрічечки скорботи…».

Учасники мітингу закликали громаду до єдності та порозуміння, адже ми — одна сім’я і все, що відбувається в нашому суспільстві, повинні прийняти та витримати разом.

Волонтер Зіньківщини, член національної спілки письменників України «Свічадо» Ганна Литовець-Гайдаш продекламувала власний вірш «Віра народу», який, мабуть, донісся до струн душі кожного, адже,

«Щоб МИР вернути, галас дітвори,

Щасливі дні і ночі солов’їні,

Не просто треба шити прапори,

А серцем боронити Україну!»

Відзначення Дня Соборності та Свободи України повинно стати ще однією нагодою для об’єднання всього суспільства навколо стрижневої ідеї творення квітучої, незалежної, європейської України. З нагоди величної події учасники заходу поклали квіти до постаменту, пам’ятника Т.Г.Шевченку і вшанували пам’ять загиблих воїнів АТО.