Відбулося засідання Координаційної ради

26 січня відбулося засідання Координаційної ради  з питань місцевого самоврядування, яке очолював голова районної ради Сергій Нерозя. У роботі взяли участь очільники міської, селищної та сільських рад району, керівники управлінь і відділів районної державної адміністрації, виконавчий апарат районної ради, інші.

Перед початком засідання до всіх присутніх звернулася начальник Зіньківського районного сектору з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробацій Міністерства юстиції Ірина Яненко.

Перше питання порядку денного стосувалося освоєння державних коштів у 2018 році, з яким присутніх ознайомив помічник народного депутата Олега Кулініча Сергій Хрипко: «Планується залучення коштів з державного бюджету на соціально-економічний розвиток Зіньківського району. У 2018 році продовжаться роботи по заміні вікон у школах, придбання шкільних меблів (парт, стільців). Але для цього ми розраховуємо на співпрацю рад району. Також, у 2018 році ми плануємо встановити стоматологічні установки у Опішнянській амбулаторії, Зіньківському стоматологічному відділі, Покровській амбулаторії. Продовжується також ремонт Зіньківського районного стадіону «Старт» Зіньківської районної ради. Ми продовжуємо залучати кошти на ремонт доріг. Попередньо народний депутат України Олег Кулініч зустрівся з Прем’єр-міністром, стосовно ремонту дороги Р-42 Лубни-Миргород-Опішня. Будуть також проводиться ремонтні роботи на дорогах місцевого значення».

З інформацією про виконання зведеного бюджету району за 2017 рік виступила начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Слинько, яка проінформувала присутніх по доходах загального фонду, наголосивши на тому, що «за 2017 рік зведений бюджет району без врахування трансфертів, виконано в сумі 170 618,6 тис.грн. або на 118,2%, перевиконання складає 26 232,1 тис. грн. Фактичні надходження доходів за 2017 рік проти 2016 року зросли на 49 671,8 тис.грн., темп приросту становить 41,1%».

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Дахно, головний лікар комунального закладу «Зіньківський центр медико-санітарної допомоги» Зіньківської районної ради Андрій Рись, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Кімлик-Яроха ознайомили членів Координаційної ради з питанням про фінансування галузей освіти, охорони здоров’я та культури району в 2018 році.

Заступник начальника Гадяцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Полтавській області – начальник Зіньківського відділення Сергій Жомір проінформував про сплату податку за землю на 2018 рік, про декларування доходів громадян, які самостійно обробляють земельні ділянки (паї) за 2017 рік.

Виконуючий обов’язки голови Зіньківської райдержадміністрації Анатолій Водолага повідомив присутніх про співпрацю територіальних громад по пріоритетних напрямках розвитку суміжних територій.

Перший заступник голови райдержадміністрації Микола Хоменко проінформував про потребу в комп’ютеризації комунального закладу «Зіньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Зіньківської районної ради та пояснив присутнім особливості утримання доріг місцевого значення.

Завідувач сектору містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Тетяна Хрипко проінформувала про поводження з твердими побутовими відходами на територіях рад району, роздільне збирання сміття.

Людмила Кімлик-Яроха розповіла про занесення спортивних споруд Зіньківського району до Єдиного державного реєстру спортивних споруд України, заключення охоронних договорів по збереженню об’єктів культурної спадщини та оголосила про зимові спортивні змагання серед голів об’єднаних територіальних громад сіл і селищ, сільських, селищних голів і старост, голів районних рад та райдержадміністрації Полтавської області, які відбудуться 15 лютого у с. Стасі.

Координатор Зіньківського районного ресурсу центру розвитку територіальних громад Інна Золочевська ознайомила присутніх з основними завданнями і напрямками районного і обласного конкурсів проектів розвитку громад Зіньківського району, який передбачає залучення коштів з районного та обласного бюджетів на вирішення важливих соціальних проблем місцевих громад. Звернула увагу присутніх на той факт, що в цьому році в обласному конкурсі проектів територіальних громад Полтавської області в 2018 відбулася зміна пріоритетних напрямків, за якими розроблятимуться проекти та обсягів співфінансування.

По завершенню присутні обговорили ряд організаційних питань.