«Грудьми у нерівному бої,

З честю впали герої,

За Україну свою…»

Михайло Зельман

Сто років тому відбулась одна з найтрагічніших подій в історії нашої країни: українські студенти віддали своє життя, аби захистити Київ від наступу більшовиків. Цей бій залишив неабиякий слід в нашій національній пам’яті.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

Вшануймо подвиг українських юнаків, які загинули, захищаючи свою державу. Відвага та самопожертва кількох сотень військових  курсантів, студентів, гімназистів стали справжнім прикладом для наступних поколінь борців за незалежність.

Пом’янімо ж звитягу та безстрашність усіх тих, хто впродовж століть віддавав своє життя за незалежність України й продовжує це робити сьогодні. Не забуваймо наших земляків, героїв сьогоденні, які вже котрий рік поспіль боролися й борються на Сході України за мирне небо рідної землі.

Пам’ятаймо наших героїв!

Вічна слава героям Крут!