Подорож в історію, або «Кочубеєвими шляхами»

Напередодні Міжнародного жіночого дня колектив Зіньківської районної ради здійснив омріяну і захоплюючу подорож в історію.

Ми побували у музеї українського весілля, що знаходиться в селі Великі Будища Диканського району Полтавської області.

Унікальні експонати весільних обрядів, вишиті рушники, весільне вбрання та скриня нареченої ‒ усе це можна не лише побачити, але й приміряти чи взяти до рук в єдиному в країні Музеї українського весілля, де «одружують» за столітніми традиціями.

Слід віддати належне працівникам музею. Вони розв’язали складне завдання, адже українське весілля триває кілька днів. Там багато обрядів, довгі весільні пісні, безліч побажань. Працівники Будинку культури зуміли вибрати найсуттєвіше, найцікавіше, здатне привернути увагу кожного. Нам вдалося перетворитися із звичайних туристів на дійових осіб, весільних гостей, а завдяки пісням, що виконує народний ансамбль «Берегиня» –

ми повністю поринули в атмосферу справжнього козацького весілля.

Наш колектив також побував у своєрідній візитівці Диканського краю – історико-краєзнавчому музеї імені Д. М. Гармаша. На порозі музею, за давньою українською традицією, нас гостинно зустріли артисти Будинку культури, голова районної державної адміністрації та заступник голови районної ради.

Археологічна колекція, етнографічний матеріал музею, вироби народних промислів та ремесел – вражають! Середньовічну історію краю, змістовну екскурсію музеєм нам здійснила екскурсовод Галина Іванівна, яка напрочуд цікаво висвітлює матеріал з історії рідного краю і з легкістю відповідає на запитання.

Родина Кочубеїв має великий вплив на історію Диканського краю. Історія знаного роду, віковічні дуби, знані в усіх куточках світу – варті уваги кожного.

Відвідавши дев’ять зал музею, вдалося побувати в усіх епохах: від минувшини до сучасності, почерпнути для себе багато цікавого і корисного, довідатись про відому родину Кочубеїв.

На жаль, усе швидко закінчується, тому і наша подорож, яку ми назвали «Кочубеєвими шляхами», добігла кінця. Ми щиро дякуємо організаторам поїздки: голові районної ради Сергію Нерозі та начальнику відділу культури, туризму, молоді та спорту  Зіньківської райдержадміністрації Людмилі Кімлик-Яросі, екскурсоводам, адміністрації Диканського району. Наш колектив залишився з масою незабутніх вражень, неймовірними емоціями і гарним настроєм .

Так непомітно сплинув час,

Прийшла годинонька прощання.

Чекай, Диканько, знову наш Зіньківський край, –

Приїхати ж сюди ми маємо бажання!