Говорили про перспективи запровадження новітніх ІТ- технології в роботі органів місцевого самоврядування

20 квітня, за участю перших керівників Полтавської області – голови обласної ради Олександра Біленького та голови облдержадміністрації Валерія Головка, – відбувся Полтавський форум громад та органів місцевого самоврядування «Smart Полтавщина». Від Зіньківського району участь у форумі взяли інспектор відділу управління майном спільної власності територіальних громад району Інна Золочевська та головний спеціаліст з юридичного забезпечення сектору державного архітектурно-будівельного контролю міської ради Анатолій Білан.

Керівникам органів місцевого самоврядування та представникам територіальних громад було представлено проект «Smart громада» – програмний комплекс взаємоінтегрованих веб-сервісів та аналітично-інформаційних систем, який передбачає впровадження автоматизованих процесів у різні сфери діяльності органів місцевого самоврядування. Зокрема, мова йшла про технічні можливості та переваги програмного комплексу «Електронний контакт-центр», веб-сервісів: «Громадський (партисипативний) бюджет», «Електронний реєстр земель та комунального майна», «Інвестиційний портал», «On-line діяльність депутатів», «Безпечна громада» «Система оцінки якості», «Кабінет мешканця», «ІТ-медицина», «Енергосервіс» тощо.

Реалізація проекту «Smart Полтавщина», в кінцевому результаті, має забезпечити надання якісних адміністративних та муніципальних послуг мешканцям області та вдосконалити роботу органів місцевого самоврядування.

Учасники форуму ознайомилися з досвідом Полтавської області в реалізації проектів місцевого та регіонального розвитку, обговорили шляхи ресурсного забезпечення реалізації проектів територіальних громад, організацію проведення навчально-інформаційних семінарів, розглянули кращі практики щодо реалізації проектів співробітництва територіальних громад (міжмуніципального співробітництва) Полтавської області.